Drukuj stronę

Delegat Komisji Europejskiej z wizytą w Radzyniu Podlaskim

Opublikowane w Oświata
Czytaj 1066 wyświetlono
Oceń
(0 votes)

15 lutego 2018 r. do Radzynia Podlaskiego zawitał Christopher Todd dyrektor wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej, który gościł w województwie lubelskim. W ramach wizyty studyjnej w Radzyniu goście z Brukseli zapoznali się z potencjałem ZSP, kształceniem dualnym realizowanym we współpracy z firmą B|Braun, obecną infrastrukturą szkoły oraz planami budowy warsztatów kształcenia zawodowego.

Podsumowaniem wizyty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II była konferencja prasowa dotycząca stanu wdrażania projektów realizowanych na terenie Powiatu Radzyńskiego z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

W briefingu udział wzięli:

Christopher Todd Delegat Komisji Europejskiej z siedzibą w Brukseli (Belgia), Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego, Marcin Czyżak Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Lucjan Kotwica Starosta Radzyński, Grażyna Dzida dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim, Zdzisław Miś dyrektor B|Braun Zakładu w Radzyniu Podlaskim.

Głównym tematem konferencji była budowa warsztatów wraz z wyposażeniem dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Christopher Todd był pod wrażeniem kształcenia dualnego realizowanego przez ZSP, infrastruktury powstałej przy szkole w ostatnich latach z funduszy unijnych oraz projektu obecnie realizowanego. Zapowiedział już swoją ponowną wizytę za kilka miesięcy w regionie. Wyraził też zainteresowanie uczestnictwem w uroczystości otwarcia warsztatów w Radzyniu Podlaskim w przyszłym roku.

Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-.JPG Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_02.JPG Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_03.JPG

Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_04.JPG Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_05.JPG Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_06.JPG

Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_07.JPG Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_08.JPG Delegat-Komisji-Europejskiej-w-Radzyniu-_09.JPG

 

Agata Pasek, Inspektor w Wydziale Spraw Społecznych