16 luty 2019

Przeszukiwanie lasu - poszukiwanie dzików

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
(0 votes)

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 14.05 – 18.05.2018 r. w godz. 9:30 – 14:00 na terenie gminy Radzyń Podlaski i gminy Borki w powiecie radzyńskim, odbędzie się akcja przeszukiwania lasów, której celem będzie poszukiwanie i zgłoszenie do badań padłych dzików pod względem ASF.

Akcją przeszukiwań objęty zostanie kompleks leśny Feliksówka (ok. 2800 ha).

W akcji będą uczestniczyli: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Radzyniu Podlaskim, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Wojskowy Zespół Zadaniowy Lublin II (ok. 100 żołnierzy) oraz inne służby powiatowe. Akcja została zorganizowana w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

W związku z działaniami możliwe jest nagłe wbieganie zwierząt na drogi. Kierowcy poruszający się po drogach w wyznaczonym rejonie powinni zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy.

Plany rejonu przeszukiwań:

Info. PCZK