BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

15 grudzień 2018

PR

Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim 14 grudnia 2017 r., podczas uroczystości w I LO w Radzyniu Podl. przyznał nagrody finansowe trzem trenerom oraz wyróżnił statuetkami i upominkami 12 trenerów i nauczycieli oraz 30 zawodników za sukcesy sportowe na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

Nagrody pieniężne otrzymali trenerzy: Łukasz Ciężki – RSC Taekwon-do (4. klub w Polsce i 61 zdobytych medali) oraz Łukasz Bogucki i Mariusz Denisiuk –  UKS „Promień” w Radzyniu Podl. (wychowali członków Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, medalistów Mistrzostw Polski, w tym Mistrza Polski na dystansie 50 m.  

Trenerzy – nauczyciele wych. fiz. wyróżnieni statuetką i nagrodą rzeczową za efekty pracy w 2016 r.: Edyta Kaznowska – SP w Czemiernikach, Janusz Zając – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, Wiesław Zienkiewicz –  ZS im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie, Grażyna Głowacka – ZS Samorządowych w Komarówce Podl.,  Jarosław Mazurek – ZS im. JP II w Ulanie Majoracie, Waldemar Podsiadły – trener judo w MULKS Technik-Orion, Jacek Dębski – trener pływania  MULKS „Technik-Orion”. Rafał Borysiuk i Edmund Koperwas - obaj LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podl.  

Sportowcy wyróżnieni statuetką i nagrodą rzeczową za sukcesy sportowe w 2016 r.: Mikołaj Jędruszczak – ZS im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. I m. w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych – Gimnazjada 2016 oraz III m. w Mistrzostwach Makroregionu w Biegach  Przełajowych w kat.  U-16. Trener Janusz Zając, Julia Oleśkiewicz - uczennica ZS Samorządowych w Komarówce Podl. - III m. w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt – Zamość 2016. Trener Grażyna Głowacka, Izabela Harasimiuk -  ZS Samorządowych w Komarówce Podl. - III m. w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt – Zamość 2016. Trener Grażyna Głowacka.

UKS „Sprint” Ulan- Majorat: Damian Próchniewicz – absolwent ZS im. JP II w Ulanie-Majoracie, piłka ręczna. Lider zespołu gimnazjalistów - III m. w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady 05.04.2016 w Zamościu., Weronika Mazur –  ZS im. JP II w Ulanie Majoracie piłka ręczna (UKS „Sprint” Ulan-Majorat). W klasyfikacji strzelców Ligi – I miejsce  w Wojewódzkiej Lidze Piłki Ręcznej w kategorii – Młodziczka 2016.

Klub LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski:

Trener Rafał Borysiuk: Arkadiusz Korolczuk - w roku 2016 zawodnik drużyny trampkarzy starszych. Podstawowy zawodnik kadry województwa lubelskiego. W sierpniu 2016 powołany na konsultacje reprezentacji Polski U-15, Kacper Kania – zawodnik drużyny trampkarzy starszych, reprezentant kadry województwa lubelskiego, Kacper Musiatowicz - zawodnik drużyny trampkarzy starszych, reprezentant kadry województwa lubelskiego,  Sebastian Walczyna - zawodnik drużyny trampkarzy młodszych, repr. kadry woj. lub. Trener Edmund Koperwas: Oskar Siwek - zawodnik drużyny juniorów młodszych, repr. kadry woj. lub.

 

RSC Taekwon-do:

Kamil Chud - Srebrny medal Pucharu Świata w walkach do 57 kg, wicemistrz Polski seniorów w walkach do 57 kg, złoto w walkach do 57 kg w Grand Prix Polski, brąz w walkach do 57 kg Pucharu Polski, Martyna Zielnik - brązowy medal Pucharu Świata w walkach do 50 kg, II wicemistrzyni Polski juniorów młodszych w walkach do 50 kg, srebro w walkach do 50 kg Grand Prix Polski, mistrzyni województwa w walkach do 50 kg, brąz w walkach do 50 kg Pucharu Polski, Patrycja Chud - wicemistrzostwo Europy w walkach drużynowych, II. wicemistrzyni Europy w walkach indywidualnych do 55 kg, II wicemistrzyni Polski juniorów młodszych w walkach do 55 kg, srebro w walkach do 55 kg Grand Prix Polski, mistrzyni województwa w walkach do 55 kg, brąz w walkach do 55 kg Pucharu Polski, Eryk Niewęgłowski - wicemistrz Polski seniorów w walkach do 78 kg, złoto w walkach do 78 kg Grand Prix Polski, Michał Łobacz - wicemistrz Polski juniorów młodszych w układach stopni mistrzowskich, złoto w układach stopni uczniowskich w Grand Prix Polski, mistrz województwa w układach stopni mistrzowskich, brąz w walkach do 50 kg  w Grand Prix Polski, Karolina Świć - wicemistrzyni Polski juniorów młodszych w układach stopni uczniowskich, mistrzyni województwa w układach stopni uczniowskich, Jolanta Szczepaniuk - srebro w układach stopni uczniowskich na Grand Prix Polski, wicemistrzyni województwa w walkach do 60 kg, Martyna Ciarkowska - wicemistrzyni województwa w układach stopni mistrzowskich, Damian Ładny - brąz w układach stopni uczniowskich  w Grand Prix Polski, wicemistrz województwa w układach stopni mistrzowskich.

 

MULKS Technik-Orion przy ZSP im. Jana Pawła II:

Sekcja judo, trener Waldemar Podsiadły: Kamil Samólnik - mistrz województwa lubelskiego juniorów młodszych w wagach 66 kg i 73 kg. 2 zawodnik warszawskich eliminacji strefy II juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Elbl - IX m. Członek kadry wojewódzkiej, Daria Hołownia - wicemistrzyni woj. lub. juniorów mł. w wadze 46 kg oraz mistrzyni województwa młodzików, członek kadry woj. lub. młodzików.

Sekcja pływacka, trener Jacek Dębski:

Michał Danilczuk, rocznik 2006 - II . w woj. lub. i 25 m. w Polsce w końcowej klasyfikacji Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich Polskiego Związku Pływackiego, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz,  Mikołaj Maciuk - roczn. 2006 – 1 m. drużynowo w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich st. grzbietowym, Urszula Gepner, rocznik 2007  -  V m. w finale krajowym zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” – 50 m. st. klasycznym.


Uczniowski Klub Sportowy „Promień” w Radzyniu Podl. przy SOSz-W: Artur Bujek – Członek Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, II m. w konkurencji 50 m. st. dowolnym chłopców 17-letnich i starszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, III. w konkurencji 100 m. stylem dowolnym chłopców 17-letnich i starszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, I m. w konkurencji 4 x 50 m. st. dowolnym, jako uczestnik sztafety województwa lubelskiego, Jakub Kowalczyk - w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” - I m. w konkurencji 50 m. st. dowolnym i III m. w konkurencji 100 m. grzbietowym chłopców 17-letnich i starszych, I m. w konkurencji 4 x 50 m. st. dowolnym, jako uczestnik sztafety woj. lub., Mateusz Bujek - czł. Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. I m. w konkurencji 50 m. st. dowolnym chłopców 16-letnich i młodszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, I m. w konkurencji 50 m. stylem grzbietowym chłopców 16-letnich i młodszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, I m. w konkurencji 4 x 50 m. stylem dowolnym, jako uczestnik sztafety woj. lub.

Mateusz Paszkowski (wychowanek MULKS  TECHNIK – ORION) - siatkówka plażowa. V. m. w Mistrzostwach Świata U21 w parze z Mateuszem Łysikowskim (Szwajcaria); 8. miejsce w Mistrzostwach Europy U20 (w duecie z Maciejem Kaszewiakiem); 3. miejsce  w Mistrzostwa Polski Juniorów (Września).

 

Tagged under

W ramach tegorocznej edycji Dni Karola Lipińskiego odbyły się trzy koncerty w sali radzyńskiej Oranżerii.

Pierwszy z nich „TANGO COLLAGE” w wykonaniu Kwintetu Tanguillo odbył się 23 września 2017 r. Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku, występujący w składzie: akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Robert Brzozowski. W programie koncertu znajdą się wspaniałe tanga Astora Piazzolli: Mumuki, Camorra Adios Nonino, Lunfardo, Otoño Porteño, Invierno Porteño, Primavera Porteña, Verano Porteño i Libertango oraz Quinteto nuevo Mikołaja Majkusiaka – utwór napisany na zamówienie Kwintetu Tanguillo.

Drugi koncert odbył się 7 października 2017 r. w wykonaniu Janusza Wawrowskiego – skrzypce i Grzegorza Skrobińskiego – fortepian. W programie wykonano utwory największych kompozytorów: Ignacy Jan Paderewski, Sonata a-moll na skrzypce i fortepian, Claude Debussy, Sonata g-moll, Pablo Sarasate, Zapateado, Henryk Wieniawski, Scherzo-Tarantella i Manuel Ponce, Estrellita.

28 października 2017 r. miał miejsce ostatni koncert w wykonaniu jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia Michała Szymanowskiego. W programie zaprezentowano utwory Fryderyka Chopina: Mazurki op. 17, Ballada f-moll op. 52, Walc As-dur op. 34 nr 1, Sonata h moll op. 58.

Organizatorem festiwalu było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury. Kierownictwo organizacyjne – prezes RTM Agnieszka Jeż.

Sponsorem strategicznym jest niezmiennie od wielu lat Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”. Ponadto wspierają nas jednostki samorządu terytorialnego: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Radzyński i Burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Powiat wspierał XXXIV Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim kwotą 10 000 zł.

Tagged under

22 października 2017 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbyło się XVIII Wojewódzkie Spotkanie Kabaretowe „KĄKOLEWISKO 2017”. Na scenie prezentowały się kabarety o różnych formach i stylach scenicznych, oraz zróżnicowanym składzie wiekowym.

Komisja w składzie: Zofia Goławska, Krzysztof Kubalski, Leszek Sokołowski w kategorii szkół podstawowych po obejrzeniu 4 skeczy postanowiła przyznać:

I miejsce – Szkolne koło teatralne „GAZA” z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy za dobry tekst i narrację aktorskie członków zespołu w programie „Czemu nie ona, to moja żona”.

I miejsce – Kabaretowi „Olszyna” ze Szkoły Podstawowej w Olszewnicy za zabawną narracje w programie „Przyjęcie do pracy”.

II miejsce – Kabaretowi „Grabowisko” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu za zabawne łączenie scen ukazujących patologie rodzinne w programie „Rodzinka, ach rodzinka”.

III miejsce – Kabaretowi „Dwóch i Pół” ze szkoły Podstawowej w Jelnicy za adaptację bycia czerwonym kapturkiem w krzywym zwierciadle rzeczywistości w programie „Czerwony Kapturek-wersja współczesna”.

 

Po obejrzeniu 11 kabaretów komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:


I miejsce i nagrodę finansową w wysokości 500 zł dla Kabaretu SZARA EMINENCJA” z Werbkowic za walory artystycze w programie poruszającym aktualne tematy społeczne
II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 300 zł Kabaretowi BRZOSTOWIACY” z Brzostówki za ambitne starania artystyczne w programie „Nic nie słychać” .
II miejsce i nagrodę finansową w wysokości 300 zł Kabaretowi PKS” z Lublina za różnorodność tematyczną w programie „Oś czasu”.
III miejsce i nagrodę finansową w wysokości 250 zł dla STEFANII BANUCHA” z Trzcińca za oryginalny tekst w programie „Moje życie to kabaret” .
III miejsce i nagrodę finansową w wysokości 250 zł dla Kabaretowi DUNIA” z Żółtańców za muzykę na żywo oraz płynne przejścia w skeczach i piosenkach w programie „I to i owo z życia wzięte” .
Kabaretowi Worgulanki ” z Worgul za żywiołowość i ekspresję w programie „Bimberek” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi ZAŚCIANEK” z Trzebieszowa za wątki feministyczne w programie „ Aspiracje kobiety” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi 50+ ” z Żakowoli Starej za udany debiut w programie „Randka w ciemno” nagrodę finansową w wysokości 150 zł 
Kabaretowi KUMPELE ” z Gręzówki za wielobarwność i sceny realistyczne w programie „Wykopki” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi NIEŚMIESZNIE ŚMIESZNI” ze Swór za abstrakcyjną formę kabaretową w programie „Do trzech razy sztuka” nagrodę finansową w wysokości 150 zł
Kabaretowi QQ na muniu” z Lublina za skecz wesele ukazane w krzywym zwierciadle w programie „Samo życie” nagrodę finansową w wysokości 150 zł .


Nagrodę publiczności i EURO BLOK RYCKI EDAM otrzymał Kabaret z Konopi i Szara Eminancja oraz Ser Ramzes, Cezar i Rycki Edam Spółdzielni Mleczarskiej RYKI otrzymały kabaretyWORGULANKI”, „BRZOSTOWIACY”, „QQ na Muniu”. XVIII Wojewódzkie Spotkania Kabaretowe „KĄKOLEWISKO” odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego. Zrealizowane przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego i dotacji Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz sponsorów.

Powiat wspierał kwotą - 1800 zł.

Tagged under

11 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbył się X Finał Konkursu Literackiego im. Ireny Golec „Czerwona róża dla Niej” organizowanego pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Komisja w składzie: Ryszard Kornacki , Katarzyna Wileńska , Zofia Goławska

Jury po zapoznaniu się ze 107 zestawami prozy i poezji, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W dziedzinie poezji:

 

Kat. I

I miejsce – Michał Skowronek z Bytomia,

II miejsce – Dominika Nurzyńska z Żakowoli Radzyńskiej,

III miejsce – Martyna Stadnik z Międzyrzeca Podlaskiego

 

Wyróżnienie:

Julia Zieńczuk z Kąkolewnicy

Emilia Litwiniuk z Międzyrzeca Podlaskiego

Małgorzata Chodyka z Międzyrzeca Podlaskiego

Oliwia Ciechanowicz z Międzyrzeca Podlaskiego

 

Kat. II

 

II miejsce – Natalia Filimon z Międzyrzeca Podlaskiego

III miejsce – Kinga Rafaela Zaniewicz z Krzewicy

 

Wyróżnienie:

Anna Osiej z Halas

Patrycja Komoń z Kąkolewnicy

Alicja Zając z Radzynia Podlaskiego

 

Kat. III

I miejsce – Wiktoria Kopron z Berezy

II miejsce – Maciej Henryk Modzelewski z Białobrzegów

III miejsce – Małgorzata Szkuta z Międzyrzeca Podlaskiego

 

Wyróżnienie:

Anna Niedźwiecka z Żakowoli Radzyńskiej

 

Kat. IV

I miejsce – Tadeusz Charmuszko z Suwałk

II miejsce – Janina Krasiuk z Żakowoli Starej

III miejsce Krystyna Gudel z Suchowoli

 

Wyróżnienie:

Daniela Bednarek z Zelowa

Wiesław Korólczyk z Turowa

Anna Bełczącka z Radzynia Podlaskiego

Halina Graboś z Kamienia

 

 

 

W dziedzinie prozy:

 

Kat. I

I miejsce – Weronika Łopacka z Międzyrzeca Podlaskiego

II miejsce – Karol Migal z Turowa

III miejsce – Karol Zalewski z Polskowoli

 

Wyróżnienie:

Aleksandra Kostrzewa z Żakowoli Poprzecznej

Zuzanna Piwowar z Międzyrzeca Podlaskiego

Karolina Sykterz z Grabowca

 

Kat. II

I miejsce – Liwia Wojtaś z Radzynia Podlaskiego

II miejsce – Gabriela Kosk z Radzynia Podlaskiego

III miejsce – Nicol Kostrzewa z Kąkolewnicy

 

Wyróżnienie:

Izabela Kuźmiuk z Międzyrzeca Podlaskiego

Angelika Grodzicka z Turowa

Natalia Semeniuk z Wygnanki

Magdalena Drelowiec z Kąkolewnicy

 

Kat. III

I miejsce – Paulina Pożarycka z Międzyrzeca Podlaskiego

II miejsce – Eliza Korneluk z Piszczaca

III miejsce – Anna Niedźwiecka z Żakowoli Radzyńskiej

Wyróżnienie:

Weronika Drygiel z Międzyrzeca Podlaskiego

Natalia Sobieszek ze Stoków

Gabriela Warwas z Branicy Radzyńskiej

 Wsparcie powiatu - 1000 zł

 

 

Tagged under

Najczęściej czytane

ALERT RCB

13 Gru 2018 Ogłoszenia/Komunikaty

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu