BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

19 luty 2018

PR

21 stycznia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej ZSP im. Jana Pawła II odbył się Koncert Finałowy Konkursu Gore Gwiazda Jezusowi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lubinie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego oraz Starosty Radzyńskiego – Lucjana Kotwicy.

 

Na radzyńskiej scenie wystąpiło 12 finalistek z województwa:

  1. Anna Basak z utworem Mizerna cicha

  2. Aleksandra Maciejewska - Babci zegar

  3. Magdalena Kuraś - Zawieja

  4. Sylwia Kieczka - Kto wie

  5. Dominika Radlińska - Moją pastorałka

  6. Wiktoria Czuhaj - Cicho, cicho pastuszkowie

  7. Maja Rębisz - Pierwsza Gwiazdka

  8. Kinga Linkiewicz - W ubogiej stajence

  9. Natalia Kosmowska - Bambino Jazzu

  10. Aleksandra Jóźwiak - Bardzo cicha noc

  11. Julia Markowska - Spytaj Józefie

  12. Magdalena Banaszek - Z wysokiego nieba

 

Podczas obrad Jury na scenie zaprezentowały się radzyńskie grupy. Jako pierwsza wystąpiła grupa wokalna nauczycieli, rodzica i uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim. Następnie czas oczekiwania na wyniki umilił występ chóru ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach pod kierunkiem Grzegorza Kornackiego.

 

Jury przyznało następujące nagrody:

Grand Prix: Dominika Radlińska – 2000 zł

I Miejsce: Anna Basak – 900 zł

II Miejsce: Magdalena Kuraś – 700 zł

III Miejsce: Wiktoria Czuchaj – 500 zł

Wyróżnienie: Kinga Linkiewicz – 200 zł

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety upominkowe Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Tagged under

Odstrzał dzików

  • Sty 09, 2018

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radzyniu Podlaskim nakazuje dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich położonych na terenie miasta Radzyń Podlaski oraz gmin: Radzyń Podlaski, Wohyń, Komarówka Podlaska, Kąkolewnica, Borki, Ulan Majorat i Czemierniki powiatu radzyńskiego przeprowadzenie odstrzału sanitarnego dzików na obszarze obwodów obejmujących ww. gminy w ilości 167 sztuk dzików.

Czytaj treść Rozporządzenia nr 1 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radzyniu Podlaskim z dnia 8 stycznia 2018 r. w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na terenie miasta Radzyń Podlaski oraz gmin: Radzyń Podlaski, Wohyń, Komarówka Podlaska, Kąkolewnica, Borki, Ulan Majorat i Czemierniki powiatu radzyńskiego obejmującego obwody łowieckie nr 68, 67, 69, 83, 39, 53, 42, 82, 56, 70, 55, 84, 98.

Tagged under

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim również w tym roku wspiera cel zbiórki WOŚP, czyli pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

Na licytację przekazaliśmy radzyńskiemu sztabowi WOŚP:

  • 3 pakiety gadżetów promocyjnych powiatu radzyńskiego
  • 1 pakiet przyrodnika Radzyńskiej Krainy Serdeczności
  • 1 pakiet rodzinny "Widoczni na drodze"
  • 3 książki "Perły renesansu w Powiecie Radzyńskim"
  • 4 akwarele uczestników  Pleneru malarskiego "Dolina Tyśmienicy 2016"

 

I. Pakiet promocyjny Powiatu Radzyńskiego (x3)

1. Gadżety Promocyjne Powiatu Radzyńskiego

a) Aktówka filcowa
b)Termos
c) Szczotko-skrobaczka
d) Scyzoryk
e) Karta survivalowa

2. Publikacje Powiatu Radzyńskiego

Broszury:
a) Przewodnik turystyczny "Szlak historyczno – przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności"
b) "Pamiątkowy Diariusz z podróży po Radzyńskiej Krainie Serdeczności"
c) "Pamięć Smaków" Tradycje kulinarne w Powiecie Radzyńskim
d) "Szlak literacki po terenie Powiatu Radzyńskiego"

Foldery:
a) "Powiat Radzyński"
b) "Na szlaku tradycji i kultury ludowej"
c) "Szlak siedzib magnackich i szlacheckich"
d) "Za głosem bąka w dolinie Tyśmienicy"

II. Pakiet przyrodnika Radzyńskiej Krainy Serdeczności

1. Gadżety promocyjne Powiatu Radzyńskiego: 
a) Magnesy promocyjne (2szt)
b) Długopis Promocyjny (1szt.)

2. Publikacje Powiatu Radzyńskiego:
a) Pocztówki promocyjne ptaki,dwory,krajobrazy doliny Tyśmienicy (6szt.)
b) Mapy turystyczne(2szt.)
c) Przewodnik turystyczny "Szlak historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności"
d) Ptaki malowane w Dolinie Tyśmienicy

III. Pakiet Rodzinny "Widoczni na drodze" 

Odblaskowe gadżety promocyjne Powiatu Radzyńskiego:
a) Kamizelki odblaskowe (x4) (dziecięce 2 szt.) L(1szt.) XL(1szt.)
b) Koszulki odblaskowe (2szt.)
c) Odblaski w formie opaski (4szt.)
d) Odblaski w formie przypinki z magnesem (4szt.)
e) Workoplecak (1szt.)

IV. Publikacja (x3)

Książka Perły renesansu w Powiecie Radzyńskim. Kościoły Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czemiernikach.
Format: 235 mm x 163 mm, objętość 120 kolorowych stron, oprawa twarda.

V. Akwarele(x4)

Prace wykonane na Plenerze malarskim „Dolina Tyśmienicy  2016” w Bełczącu organizowanym przez  Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Bełcząc.

Prace i ich autorzy:
a) Rafał Piechowski (Warszawa) i Małgorzata Czaja (Ostrowiec Świętokrzyski), Padalec pozujący do portretu z sową
b) Małgorzata Czaja (Ostrowiec Świętokrzyski), Batalion
c) Mikołaj Koss (Hel), Łęczaki
d) Mikołaj Koss (Hel), Sieweczka rzeczna

 Zachęcamy do licytacji!

Tagged under

14 grudnia 2017 r. odbyła się Powiatowa Gala Sportu w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. Podczas uroczystości 12 trenerom i nauczycielom oraz 30 zawodnikom zostały wręczone nagrody finansowe, statuetki i upominki (mierniki aktywności - gadżet promocyjny powiatu oraz zestaw promocyjny województwa lubelskiego zawierający produkty lokalne "Lubelskie smakuj życie"). 

Nagrody wręczali: Lucjan Kotwica, Starosta Radzyński, Jan Gil, Wicestarosta, Zofia Goławska , członek Zarządu Powiatu i Anna Mróz, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu.

Zobacz nazwiska wyróżnionych trenerów i sportowców.

Tagged under

Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim 14 grudnia 2017 r., podczas uroczystości w I LO w Radzyniu Podl. przyznał nagrody finansowe trzem trenerom oraz wyróżnił statuetkami i upominkami 12 trenerów i nauczycieli oraz 30 zawodników za sukcesy sportowe na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

Nagrody pieniężne otrzymali trenerzy: Łukasz Ciężki – RSC Taekwon-do (4. klub w Polsce i 61 zdobytych medali) oraz Łukasz Bogucki i Mariusz Denisiuk –  UKS „Promień” w Radzyniu Podl. (wychowali członków Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, medalistów Mistrzostw Polski, w tym Mistrza Polski na dystansie 50 m.  

Trenerzy – nauczyciele wych. fiz. wyróżnieni statuetką i nagrodą rzeczową za efekty pracy w 2016 r.: Edyta Kaznowska – SP w Czemiernikach, Janusz Zając – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, Wiesław Zienkiewicz –  ZS im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie, Grażyna Głowacka – ZS Samorządowych w Komarówce Podl.,  Jarosław Mazurek – ZS im. JP II w Ulanie Majoracie, Waldemar Podsiadły – trener judo w MULKS Technik-Orion, Jacek Dębski – trener pływania  MULKS „Technik-Orion”. Rafał Borysiuk i Edmund Koperwas - obaj LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podl.  

Sportowcy wyróżnieni statuetką i nagrodą rzeczową za sukcesy sportowe w 2016 r.: Mikołaj Jędruszczak – ZS im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. I m. w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych – Gimnazjada 2016 oraz III m. w Mistrzostwach Makroregionu w Biegach  Przełajowych w kat.  U-16. Trener Janusz Zając, Julia Oleśkiewicz - uczennica ZS Samorządowych w Komarówce Podl. - III m. w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt – Zamość 2016. Trener Grażyna Głowacka, Izabela Harasimiuk -  ZS Samorządowych w Komarówce Podl. - III m. w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt – Zamość 2016. Trener Grażyna Głowacka.

UKS „Sprint” Ulan- Majorat: Damian Próchniewicz – absolwent ZS im. JP II w Ulanie-Majoracie, piłka ręczna. Lider zespołu gimnazjalistów - III m. w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady 05.04.2016 w Zamościu., Weronika Mazur –  ZS im. JP II w Ulanie Majoracie piłka ręczna (UKS „Sprint” Ulan-Majorat). W klasyfikacji strzelców Ligi – I miejsce  w Wojewódzkiej Lidze Piłki Ręcznej w kategorii – Młodziczka 2016.

Klub LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski:

Trener Rafał Borysiuk: Arkadiusz Korolczuk - w roku 2016 zawodnik drużyny trampkarzy starszych. Podstawowy zawodnik kadry województwa lubelskiego. W sierpniu 2016 powołany na konsultacje reprezentacji Polski U-15, Kacper Kania – zawodnik drużyny trampkarzy starszych, reprezentant kadry województwa lubelskiego, Kacper Musiatowicz - zawodnik drużyny trampkarzy starszych, reprezentant kadry województwa lubelskiego,  Sebastian Walczyna - zawodnik drużyny trampkarzy młodszych, repr. kadry woj. lub. Trener Edmund Koperwas: Oskar Siwek - zawodnik drużyny juniorów młodszych, repr. kadry woj. lub.

 

RSC Taekwon-do:

Kamil Chud - Srebrny medal Pucharu Świata w walkach do 57 kg, wicemistrz Polski seniorów w walkach do 57 kg, złoto w walkach do 57 kg w Grand Prix Polski, brąz w walkach do 57 kg Pucharu Polski, Martyna Zielnik - brązowy medal Pucharu Świata w walkach do 50 kg, II wicemistrzyni Polski juniorów młodszych w walkach do 50 kg, srebro w walkach do 50 kg Grand Prix Polski, mistrzyni województwa w walkach do 50 kg, brąz w walkach do 50 kg Pucharu Polski, Patrycja Chud - wicemistrzostwo Europy w walkach drużynowych, II. wicemistrzyni Europy w walkach indywidualnych do 55 kg, II wicemistrzyni Polski juniorów młodszych w walkach do 55 kg, srebro w walkach do 55 kg Grand Prix Polski, mistrzyni województwa w walkach do 55 kg, brąz w walkach do 55 kg Pucharu Polski, Eryk Niewęgłowski - wicemistrz Polski seniorów w walkach do 78 kg, złoto w walkach do 78 kg Grand Prix Polski, Michał Łobacz - wicemistrz Polski juniorów młodszych w układach stopni mistrzowskich, złoto w układach stopni uczniowskich w Grand Prix Polski, mistrz województwa w układach stopni mistrzowskich, brąz w walkach do 50 kg  w Grand Prix Polski, Karolina Świć - wicemistrzyni Polski juniorów młodszych w układach stopni uczniowskich, mistrzyni województwa w układach stopni uczniowskich, Jolanta Szczepaniuk - srebro w układach stopni uczniowskich na Grand Prix Polski, wicemistrzyni województwa w walkach do 60 kg, Martyna Ciarkowska - wicemistrzyni województwa w układach stopni mistrzowskich, Damian Ładny - brąz w układach stopni uczniowskich  w Grand Prix Polski, wicemistrz województwa w układach stopni mistrzowskich.

 

MULKS Technik-Orion przy ZSP im. Jana Pawła II:

Sekcja judo, trener Waldemar Podsiadły: Kamil Samólnik - mistrz województwa lubelskiego juniorów młodszych w wagach 66 kg i 73 kg. 2 zawodnik warszawskich eliminacji strefy II juniorów młodszych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestnik Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Elbl - IX m. Członek kadry wojewódzkiej, Daria Hołownia - wicemistrzyni woj. lub. juniorów mł. w wadze 46 kg oraz mistrzyni województwa młodzików, członek kadry woj. lub. młodzików.

Sekcja pływacka, trener Jacek Dębski:

Michał Danilczuk, rocznik 2006 - II . w woj. lub. i 25 m. w Polsce w końcowej klasyfikacji Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich Polskiego Związku Pływackiego, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz,  Mikołaj Maciuk - roczn. 2006 – 1 m. drużynowo w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich st. grzbietowym, Urszula Gepner, rocznik 2007  -  V m. w finale krajowym zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” – 50 m. st. klasycznym.


Uczniowski Klub Sportowy „Promień” w Radzyniu Podl. przy SOSz-W: Artur Bujek – Członek Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”, II m. w konkurencji 50 m. st. dowolnym chłopców 17-letnich i starszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, III. w konkurencji 100 m. stylem dowolnym chłopców 17-letnich i starszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, I m. w konkurencji 4 x 50 m. st. dowolnym, jako uczestnik sztafety województwa lubelskiego, Jakub Kowalczyk - w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” - I m. w konkurencji 50 m. st. dowolnym i III m. w konkurencji 100 m. grzbietowym chłopców 17-letnich i starszych, I m. w konkurencji 4 x 50 m. st. dowolnym, jako uczestnik sztafety woj. lub., Mateusz Bujek - czł. Kadry Narodowej w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”. I m. w konkurencji 50 m. st. dowolnym chłopców 16-letnich i młodszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, I m. w konkurencji 50 m. stylem grzbietowym chłopców 16-letnich i młodszych w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, I m. w konkurencji 4 x 50 m. stylem dowolnym, jako uczestnik sztafety woj. lub.

Mateusz Paszkowski (wychowanek MULKS  TECHNIK – ORION) - siatkówka plażowa. V. m. w Mistrzostwach Świata U21 w parze z Mateuszem Łysikowskim (Szwajcaria); 8. miejsce w Mistrzostwach Europy U20 (w duecie z Maciejem Kaszewiakiem); 3. miejsce  w Mistrzostwa Polski Juniorów (Września).

 

Tagged under

Najczęściej czytane

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu