E-INFORMATOR POWIATOWY

"Złote Radamery" wręczone (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  18.07.2008r. | Czytano: 1297 razy. |

13 lipca na ulicach Radzynia Podlaskiego ponad 160 kolarzy wyczynowych ścigało się w IV Międzynarodowym Kryterium Kolarskim o Złoty Krąg Radamera (klasa wyścigu: 1.12 i 1.13). Po raz pierwszy ścigali się również radzyńscy kolarze amatorzy. Kilkudziesięciu radzynian wystartowało w trzech grupach wiekowych:

Po raz pierwszy ścigali się również radzyńscy kolarze amatorzy.

• młodzicy (dziewczęta i chłopcy w wieku do 15 lat) - 1 okrążenie o długości 2400 m - zwyciężyli: Mateusz Mierzwiński, Jakub Bartoń, Bartłomiej Zieliński;
  • juniorzy (panie i panowie w wieku od 16 do 30 lat) - 3 okrążenia - zwyciężyli: Paweł Bronz, Michał Pręgowski, Maciej Kozłowski;
  • masters (panie i panowie w wieku powyżej 30 lat) - 1 okrążenie - zwyciężyli: Zygmunt Migała, Włodzimierz Oberda, Andrzej Kozak.

Nagrodami dla najlepszych amatorów były rowery.

Zawodnicy, reprezentanci kilkunastu polskich i litewskich klubów, mieli do pokonania, w zależności od kategorii wiekowej od 10 do 25 okrążeń długość 2400m (trasa przebiega ulicami: Wyszyńskiego, Zabielska, Koszary, Chomiczewskiego i Warszawska).