E-INFORMATOR POWIATOWY

Konsultacje LRS dla LGD „Zapiecek” (dział - LGD "Zapiecek")

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  09.09.2008r. | Czytano: 2145 razy. |

Konsultacje LRS dla LGD „Zapiecek”8 września 2008 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla Lokalnej Grupy Działania (LGD) „ZAPIECEK” z/s w Radzyniu Podlaskim.

Konsultacje prowadzi Ryszard Boguszewski z Biura Doradztwa Europejskiego  „Eurocompass” z Lublina

Foto: B. Sozoniuk
Konsultacje prowadzi Ryszard Boguszewski z Biura Doradztwa Europejskiego „Eurocompass” z Lublina

Wzięli w nim udział m.in.: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego - Mateusz Orzechowski, Wójtowie Gmin Powiatu Radzyńskiego oraz Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski - Witold Kowalczyk, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji kultury i sportu, jednostek terenowych OSP, kół gospodyń wiejskich, lokalni przedsiębiorcy i wiele innych osób, którym bliski jest rozwój Naszego Powiatu.

Celem działania LGD ZAPIECEK jest przede wszystkim pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych z programu LEADER przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich.
Z inicjatywy tej będą mogły skorzystać samorządy gminne, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne i przedsiębiorcy prowadzący działalność na obszarach wiejskich.

Spotkanie od strony merytorycznej zostało przygotowane przez Biuro Doradztwa Europejskiego „Eurocompass” z Lublina. Zaprezentowano główne cele i zasady opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach Programu LEADER oraz przedstawiono wstępną diagnozę sytuacji społeczno-gospodarczej obszaru objętego Strategią. Ponadto uczestnicy spotkania otrzymali do wypełnienia ankietę, której celem była identyfikacja barier i szans rozwoju LGD oraz celów strategicznych LSR.

Spotkanie panelowe w trzech grupach branżowych: gospodarcza, społeczna i publiczna zaplanowane jest na 19 września br. tematem spotkania będzie identyfikacja kluczowych projektów możliwych do dofinansowania z programu LEADER oraz druk formularza zgłoszeniowego projektu. Osoby zainteresowane pozyskaniem dofinansowania oraz mające ciekawe pomysły zapraszamy do udziału w ww. spotkaniu do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Pl. I. Potockiego 1, sala nr 9. Godzinę spotkania grup branżowych podamy w późniejszym terminie.

Osoby, które chciałyby zasilić szeregi Lokalnej Grupy Działania „ZAPIECEK”
i uzyskać więcej informacji na ten temat mogą to zrobić w następujący sposób:

 

  • - zgłosić się do Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, pok. nr 10, tel. /083/ 352-74-03 lub
  •  skontaktować się bezpośrednio z Panią Katarzyną Krupską-Grudzień - Prezesem LGD „ZAPIECEK” Tel. /083/ 352-78-10

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną dotyczącą przedmiotowego tematu. Do pobrania: prezentacja ppt (spakowany zipem plik) - 4.7MB

Oprac.: A.M

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.049 s.