E-INFORMATOR POWIATOWY

2 boiska "Orlik 2012" już otwarte (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  26.11.2008r. | Czytano: 973 razy. |

2 boiska W Borkach i w Kąkolewnicy Wschodniej odbyło się 23 listopada 2008 roku uroczyste otwarcie boisk wybudowanych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

Kąkolewnica Wschodnia. Na nowo otwartym boisku gola strzela Sławomir Sosnowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Foto: Ryszard Stefaniak
Kąkolewnica Wschodnia. Na nowo otwartym boisku gola strzela Sławomir Sosnowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

W Kąkolewnicy Wschodniej i w Borkach oddano do użytku kompleksy sportowe, złożone z boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią (o wymiarach 30 x 62 m) i oświetleniem, boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową (o wymiarach 19,1 x 32,1 m) z przeznaczeniem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz budynków z szatniami i sanitariatami. Gmina Czemierniki złożyła wniosek do programu, budowa ruszy w przyszłym roku.
Na miejscu zapewniona będzie opieka trenera środowiskowego. Jego zatrudnienie ma na celu profesjonalne prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na obiekcie.

W uroczystościach otwarcia, oprócz miejscowych władz gmin i duchowieństwa, wzięli udział m.in.: posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Stanisław Żmijan, Tadeusz Sławecki (w Borkach), Jerzy Franciszek Stefaniuk (w Kąkolewnicy Wschodniej), Marszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Grabczuk i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Sławomir Sosnowski oraz Jerzy Kułak Starosta Radzyński (w Borkach) i Wicestarosta Radzyński - Mariusz Skoczylas (w Kąkolewnicy Wschodniej).

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.07 s.