E-INFORMATOR POWIATOWY

13 medali dla Radzyńskiej Akademii Taekwon-do (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  20.03.2009r. | Czytano: 1056 razy. |

13 medali dla Radzyńskiej Akademii Taekwon-doPo raz siódmy Słowacki Presov gościł 275 uczestników Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w Taekwon-do - PRESOV OPEN 2009. W rywalizacji ponad 230 zawodników z Ukrainy, Czech, Węgier, Polski i Słowacji reprezentacja Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do prowadzona przez trenera Janusza Wlizło wywalczyła aż 13 medali.

Reprezentacja Radzyńskiej Akademii Taekwon-do na Open Presov w Słowacji. Pierwszy z prawej trener Janusz Wlizlo.

Reprezentanci Akademii nie dali szans swoim rywalom. Radzynianie zdobyli 4 złote medale, 4 srebrne i 5 brązowych. Choć konkurencja była silna, złote medale zwisły na szyi Kasi Popek, Jakuba Machowskiego, Michała Zimonia i Kasi Skarżyckiej (debiut).
Srebro wywalczyli: Kasia Popek, Ania Matysiak, Kasia Ciężka i Karolina Witkowska (debiut). Brązowe medale zdobyli: dwa Agnieszka Kania, Kasia Ciężka, Weronika Jędruszczak (debiut) i Ola Cybulska (debiut).
Szesnasty sezon Akademii trwa, a kolejni młodzi następcy mistrzów - wojownicy z białym niedźwiedziem w herbie podbijają świat!!!
Kolejny start wychowanków Akademii już 22 marca 2009 roku w Lublinie podczas pierwszych tegorocznych eliminacji międzywojewódzkich strefy F (lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) juniorów i juniorów młodszych do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.
Radzyń reprezentować będzie 16 osobowa reprezentacja - wśród nich doświadczeni zawodnicy jak Agnieszka Kania (ubiegłoroczna zwyciężczyni Viking Cup International w Szwecji) czy Natalia Olszak (juniorka młodsza) - jedna z najzdolniejszych zawodniczek radzyńskiego taekwon-do, brązowa medalistka tegorocznego Pucharu Polski Juniorów, jak też spora grupa debiutantów.

« powrót

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1