E-INFORMATOR POWIATOWY

Delegacja Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  20.03.2009r. | Czytano: 819 razy. |

Delegacja Towarzystwa gościła na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie odbyła spotkanie z prof. Konstantym Andrzejem Kulką i Włodzimierzem Nahornym, urodzonym w Radzyniu Podlaskim pianistą i kompozytorem.

Spotkanie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lewej: prof. Konstanty Andrzej Kulka, Tadeusz Sławecki, Włodzimierz Nahorny, Zygmunt Pietrzak i Jerzy Kułak.

Foto: 
Spotkanie na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lewej: prof. Konstanty Andrzej Kulka, Tadeusz Sławecki, Włodzimierz Nahorny, Zygmunt Pietrzak i Jerzy Kułak.

Obaj artyści zostali uhonorowani przez delgatów Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego: Zygmunta Pietrzaka Prezesa Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego, Tadeusza Sławeckiego Posła na Sejm RP, Wiceprezesa Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego i Jerzego Kułaka Starostę Radzyńskiego, jubileuszowym medalem 25-lecia Dni Karola Lipińskiego i medalem 540-lecia miasta Radzynia Podlaskiego. W trakcie spotkania rozmawiano o sposobach propagowania twórczości i postaci Karola Józefa Lipińskiego, w kontekście zbliżającej się w 2011 roku 150 rocznicy śmierci Karola Józefa Lipińskiego.

Poseł Sławecki zadeklarował podjecie inicjatywy legislacyjnej, w celu przyjęcia uchwały Sejmu w sprawie uczczenia tej ważnej rocznicy.

Ponadto prof. K. A. Kulka poinformował o ukończeniu prac nad opracowaniem nut wszystkich dzieł Lipińskiego i próbie ich wydania oraz o nagranej przez niego płycie z nieznanymi dotąd utworami Lipińskiego.

Pan Włodzimierz Nahorny przyjął zaproszenie delegacji Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego i niebawem odwiedzi Radzyń Podlaski.

« powrót  

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.055 s.