E-INFORMATOR POWIATOWY

Juniorzy z Radzynia na czołowych miejscach (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  24.03.2009r. | Czytano: 998 razy. |

Juniorzy z Radzynia na czołowych miejscach17 medali - 4 złote, 4 srebrne i 9 brązowych zdobyli zawodnicy Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do na międzywojewódzkich eliminacjach strefy F (lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie) do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Reprezentacja Radzyńskiej Akademii Taekwon-do na międzywojewódzkich eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Zawody odbyły się w niedzielę 22 marca 2009 na lubelskiej hali MOSiR zawodnicy sprawdzili swoje siły w pierwszych tegorocznych eliminacjach.

Choć spora grupa utytułowanych wychowanków trenera Janusza Wlizło w tym sezonie przeszła już do kategorii seniora i wyjechała na studia, zastąpiła ich silna grupa młodych debiutantów. A w tych zawodach Radzyń reprezentowała rekordowa ilość 15 zawodników. Zarówno zawodnicy o kilkuletnim doświadczeniu startowym jak i ci debiutujący zaskoczyli trenera efektem przygotowań, bo trwały one z przyczyn obiektywnych dużo krócej niż zwykle. O start w imprezie głównej rywalizowano w dwóch grupach wiekowych - juniora młodszego i juniora.

Aż 10 medali wywalczyli juniorzy młodsi. W tym 2 złote medale (walki do 57 kg i układy) i jeden srebrny (w technikach specjalnych) zdobyła bezkonkurencyjna na tych zawodach Natalia Olszak, która została też ogłoszona "Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw". Trzeci złoty medal wywalczyła w konkurencji walk do 53 kg Katarzyna Ciężka. Sreberko zawisło też na szyi Katarzyny Popek za walki do 57 kg. 5 brązowych medali zdobyli: Katarzyna Popek (układy), Julia Zarczuk (walki do 57 kg), Jakub Kuśmierowski (walki pow. 66 kg), Michał Zimoń (w technikach specjalnych) oraz Jakub Machowski, który zachwycił swoją bojową postawą i finezją oraz dynamika ruchu wszystkich na zawodach. W zawodach tej rangi debiutowali ponadto: Emanuela Gadzała, Katarzyna Skarżycka i Wojciech Kuśmierowski. Niestety tym razem nie udało im się wywalczyć miejsc medalowych.

W kategorii juniora 7 medali dla Radzynia zdobyli: 1 złoty medal - Adam Matysiak (króluje w konkurencji technik specjalnych już od dwóch sezonów - aby tak dalej), zajął też drugie miejsce w rankingu na "Najlepszego Zawodnika Mistrzostw" 2 srebrne: Anna Matysiak w walkach do 55 kg i Jakub Szczerba do 70 kg. Cztery brązowe medale zdobyli: Agnieszka Kania i Emilia Wojtaś - po dwa w konkurencji układów i walk do 60 kg.

Dzięki tym wynikom Radzyńska Akademia Taekwon-Do uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej rywalizacji dziewięciu klubów.

« powrót

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1