E-INFORMATOR POWIATOWY

Poezja i Proza Ludowa królowała w Woli Osowińskiej (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  24.03.2009r. | Czytano: 1021 razy. |

Poezja i Proza Ludowa królowała w Woli OsowińskiejX Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego odbył się 21.03.2009 roku w obiektach Zespołu Placówek Oświatowych i Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

Moment wręczania nagród i wyróżnień dla najmłodszych laureatów Konkursu

Foto: 
Moment wręczania nagród i wyróżnień dla najmłodszych laureatów Konkursu

Do Konkursu zgłosiło się 125 recytatorów z 28 szkół z terenu województwa lubelskiego.

Konkurs przebiegał w kategoriach wiekowych tj. kl. O – III, kl. IV – V, kl. VI oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Oceny recytatorów dokonywali pracownicy UMCS w Lublinie, WOK w Lublinie, GOK w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, nauczyciele ZPO w Woli Osowińskiej oraz dyrektor Domu Kultury w Kocku.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli następujący recytatorzy:

  • kategoria kl. O – III: Michał Skowron - ZPO w Woli Osowińskiej, nagroda za gwarę: Martyna Łopuszyńska POK „Dom Chemika” w Puławach (przesłuchano 28 recytatorów),
  • W kategorii IV – V: Bartłomiej Kozieł - ZPO w Woli Osowińskiej, nagroda za gwarę: Marta Gruba - Szkoła Podstawowa w Kocku (przesłuchano 22 recytatorów),
  • kategoria kl. VI: przyznano równorzędne nagrody dla Magdaleny Gałek - Szkoła Podstawowa w Żyrzynie, Małgorzaty Kosek - Zespół Szkół w Woli Osowińskiej i Doroty Karpińskiej - ZPO w Woli Osowińskiej, nagroda za gwarę: Hubert Musiatowicz - Zespół Szkół w Białce, Przemysław Wrzosek - Zespół Szkół w Adamowie (przesłuchano 19 recytatorów),
  • kategoria gimnazja: Justyna Jalowska - Gimnazjum w Wojcieszkowie, również wyróżnienie za gwarę (przesłuchano 29 recytatorów),
  • kategoria szkoły ponadgimnazjalne: dwie równorzędne nagrody dla: Przemysława Wrzoska - Zespół Szkół w Adamowie (również nagrodę za gwarę) i Diany Czarneckiej - LO w Lublinie (przesłuchano 7 recytatorów)

Wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim, Zarząd Województwa Lubelskiego, Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusza Sławeckiego.
Imprezie towarzyszył kiermasz połączony z pokazami sztuki ludowej.
Wszyscy recytatorzy oraz osoby towarzyszące zostali podjęci regionalnym obiadem przygotowanym przez panie KGW z Woli Osowińskiej.

Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Regionalne i Gminny Ośrodek Kultury w Borkach s/z w Woli Osowińskiej, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, UMCS w Lublinie.

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.053 s.