E-INFORMATOR POWIATOWY

Boisko oficjalnie otwarte (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  18.04.2009r. | Czytano: 1738 razy. |

Boisko oficjalnie otwarteWielofunkcyjne, ogólnodostępne boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sikorskiego 15 zostało uroczyście otwarte i poświęcone w drugiej części uroczystej, sesji Rady Powiatu, która odbywała się z okazji jubileusz 10 lat samorządu Powiatu Radzyńskiego 16.04.2009 r.

Wstęgę przecina Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki.

Foto: B. Sozoniuk
Wstęgę przecina Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki.

Rozpoczynając uroczystość, Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II Zdzisław Janus poinformował, że wartość tej inwestycji to 481716,77 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej uzyskano dofinansowanie w kwocie 189 000 zł. Inwestycję ukończono 31 grudnia 2008 r. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim. 

Płyta boiska ma wymiary 50,00 x 27,00 m, nawierzchnia jest z trawy syntetycznej. Boisko otoczone jest ogrodzeniem o wysokości 4,0 m na słupkach stalowych – z bramą techniczną i dwiema furtkami, oświetlenie halogenowe na 6 słupach.

Przecięcia wstęgi dokonali: Tadeusz Sławecki, Poseł na Sejm RP, Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Jerzy Kułak, Starosta Radzyński oraz uczennica ZSP Anna Matysiak.

Modlitwę odmówił oraz obiekt poświęcił ks. prałat Henryk Hołoweńko, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium M.B.N.P w Radzyniu Podlaskim.

Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Rady Powiatu i reprezentacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Pierwszego gola strzelili reprezentanci samorządu powiatu. Jednak Gospodarze wyrównali i zdobyli kolejne gole. Mecz zakończył się prawdopodobnie (bo statystycy pogubili się w liczeniu) wynikiem 4 : 12 lub, jak twierdzą inni, 3:10.

Zobacz fotoreportaż: Otwarcie boiska wielofunkcyjnego

Więcej informacji o obchodach  jubileuszu 10 lat samorządu Powiatu Radzyńskiego.

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.047 s.