E-INFORMATOR POWIATOWY

Polsko-francuska wymiana młodzieży (dział - Projekty europejskie)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  28.05.2009r. | Czytano: 966 razy. |

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało na swojej stronie internetowej, że Powiat Radzyński otrzymał dofinansowanie na realizację zadania publicznego w ramach konkursu "Międzynarodowa współpraca szkół i wymiana młodzieży".
Samorząd otrzyma dotację w kwocie ponad 11tys. zł (wnioskowaliśmy o 16 tys. zł).

Dofinansowanie przyznano dla 21 oferentów, wniosek nasz znajduje się na 7 pozycji pod względem liczby punktów. 101 wniosków zostało odrzuconych w tym 31 pod względem formalnych. Realizatorem projektu pn. "Polsko-Francuska wymiana młodzieży Bressuire 2009" będzie I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Informowaliśmy o tym 6 maja br.

Zadanie to polegać będzie na pobycie w dniach od 16.10 br. do 25.10 br. we Francji 35 uczniów I LO w Radzyniu Podlaskim wraz opiekunami i tłumaczem.

Partnerem ze strony francuskiej będzie Liceum Simone Signoret w Bressuire.

Podczas realizacji zadań przewidzianych w programie wymiany, uczniowie będą przebywać w domach rodzinnych uczniów francuskiego liceum. W czasie pobytu uczniowie będą doskonalić znajomość języka francuskiego, poznawać środowisko rodzinne, szkolne i atrakcje turystyczne regionu partnera francuskiego. Przewidziany jest także jednodniowy pobyt w Paryżu.

Opr. J.P

« powrót   

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.058 s.