E-INFORMATOR POWIATOWY

II Wojewódzki Konkurs Zespołów Tanecznych (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  16.06.2009r. | Czytano: 1419 razy. |

II Wojewódzki Konkurs Zespołów TanecznychNajlepszymi formacjami tanecznymi konkursu w Ulan-Majoracie zostały „Sezamki”z Międzyrzeca Podlaskiego, „Show Dance-junior” z Radzynia Podlaskiego i „Nut’s” z Drelowa. Na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie 9 czerwca rywalizowało 13 zespołów z Województwa Lubelskiego.

Najlepsza formacja taneczna w kategorii juniorzy-„Show Dance-junior” z Radzynia Podlaskiego.

Foto: 
Najlepsza formacja taneczna w kategorii juniorzy-„Show Dance-junior” z Radzynia Podlaskiego.

Zespoły występowały w trzech kategoriach: dzieci, juniorzy i młodzież.
Komisja w składzie: Marcin Snuzik - Prezes Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych, Anna Tymińska - instruktor Tańca towarzyskiego w Łukowskim Ośrodku Kultury i Konrad Matysek - instruktor klasy „S” w Tańcach latynoamerykańskich. Oceniała pomysły choreograficzne rytmiczność i technikę tańca, kostiumy, dobór muzyki i choreografii do możliwości tanecznych grupy wiekowej oraz ogólny wyraz artystyczny. Kryteria te najlepiej spełniły w poszczególnych kategoriach zespoły:

Kategoria dzieci:
Sezamki”- Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podl. - I miejsce; „Majoretki”- Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie- II miejsce;

Gwiazdy taneczne” - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach - III miejsce.

Kategoria juniorzy:Show Dance-junior” – Radzyński Ośrodek Kultury I Rekreacji w Radzyniu Podl.- I miejsce; „Reflex”- Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie- II miejsce; Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Kępkach – III miejsce.

Kategoria młodzież:  „Nut’s” - Gminne Centrum Kultury w Drelowie - I miejsce; „Chillout” - Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podl. - II miejsce; „Show Dance” - Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji w Radzyniu Podl. - III miejsce.

Taniec jest bardzo szeroką i zróżnicowaną dziedziną artystyczną. W naszym konkursie także dało się zauważyć różnorodność form tanecznych od hip-hopu przez jazz po disco. Taniec nowoczesny to bardzo widowiskowa dziedzina kreacji artystycznej, jest w niej magnetyzm przyciągający także i w tym roku liczną młodzieżową publiczność oraz dorosłych. Przed ogłoszeniem wyników męska część jury zaproponowała uczestnikom i publiczności taneczną niespodziankę, która polegała na przyspieszonym kursie salsy. Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie dziękuje Wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Sławomirowi Sosnowskiemu za ufundowanie pucharów dla najlepszych zespołów. Dziękujemy Wójtowi Gminy Ulan-Majorat Panu Janowi Łaskiemu za wsparcie finansowe Konkursu, co pozwoliło na bogatszą niż rok temu oprawę plastyczną i uhonorowanie zespołów tanecznych cenniejszymi nagrodami rzeczowymi.

Magdalena Domańska, kierownik GOK

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.071 s.