E-INFORMATOR POWIATOWY

Uczę się bawiąc - jestem bezpieczny (dział - Informacje różne)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  19.06.2009r. | Czytano: 1198 razy. |

Uczę się bawiąc - jestem bezpiecznyPod takim hasłem Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim, przy współpracy ze Starostą Radzyńskim, Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski i wójtami gmin powiatu radzyńskiego, zorganizowała festyn dla dzieci. Festyn był także podsumowaniem całorocznych wspólnych prewencyjnych działań Policji i samorządów lokalnych.

Nagrodę dla laureatki konkursu plastycznego nt. bezpiecznego spędzania czasu wolnego wręcza Jerzy Kułak Starosta Radzyński

Foto: B. Sozoniuk
Nagrodę dla laureatki konkursu plastycznego nt. bezpiecznego spędzania czasu wolnego wręcza Jerzy Kułak Starosta Radzyński

W festynie, który został zorganizowany w dniu 17.06.2009 z okazji  90-lecia powstania Policji, wzięły udział dzieci z terenu całego powiatu. Dla nich policjanci przygotowali szereg atrakcji. Było to zwiedzanie budynku KPP i konkurs strzelecki. Dzieci spotkały się z przewodnikiem psa służbowego i jego pupilem. Mogły obejrzeć wnętrze pojazdów policyjnych oraz symulacje zatrzymania i obezwładnienia niebezpiecznych przestępców.

Dzieci brały również udział w wielu zorganizowanych dla nich konkursach, zarówno sprawdzających ich wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w codziennym życiu, a szczególnie z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Wśród przygotowanych dla dzieci znalazły się również konkursy plastyczne, min. na maskotkę Policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się także rowerowy tor przeszkód. Wszyscy uczestnicy festynu mieli za zadanie rozwiązanie krzyżówki oraz ułożenie hasła dla numeru alarmowego 112.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim podinsp. Marek Kowalczyk podziękował fundatorom nagród za pomoc w realizacji festynu oraz dzieciom za wspólną zabawę. Zapowiedział, że takie festyny będą odbywać się co roku przed Świętem Policji.

Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowane były przez Starostę Radzyńskiego, Burmistrza oraz Wójtów, którzy swoim patronatem objęli poszczególne konkursy. Fundatorem nagród, był również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Więcej informacji o festynie na stronie www Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Zobacz fotoreportaż: Uczę się bawiąc - jestem bezpieczny

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.053 s.