E-INFORMATOR POWIATOWY

Lato tylko w kalendarzu i na ulańskiej estradzie…. (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  29.06.2009r. | Czytano: 1057 razy. |

„Powitanie Lata” to umowne i jakże… symboliczne hasło festynu, który odbył się 21 czerwca na boisku gminnym w Ulanie-Majoracie. Okazało się, że nie lato ma tego dnia swój początek, a „pora deszczowa”.

Jako gwiazda letniego wieczoru w Ulanie-Majoracie wystąpił zespół Boney M.

Foto: 
Jako gwiazda letniego wieczoru w Ulanie-Majoracie wystąpił zespół Boney M.

Całe szczęście, że publiczność przystosowuje się do zmian klimatycznych i nie przeszkadza jej deszcz w patrzeniu na „gwiazdy” i słuchaniu „gwiazd” bowiem jako gwiazda letniego wieczoru w Ulanie wystąpił zespół Boney M, europejska i światowa legenda muzyki pop przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych minionego wieku… a publiczność dopisała!

Kto z nas żyjących na przełomie wieków nie pamięta z autopsji lub z rodzicielskich przekazów takich przebojów Boney M jak „Rivers of Babylon”, „Daddy Cool” czy „Sunny”. Odnosi się wrażenie, że młode pokolenie odnajduje w tej muzyce rytmiczność i melodyjność, niezależną od upływu czasu.

Oczekiwanie na gwiazdę poprzedzone było atrakcjami dla dzieci w wesołym miasteczku, konkursami przygotowanymi przez GOK, dyskoteką dla dzieci przy muzyce zespołu „Extreme”, zespołu „Baster” i występem zespołu wokalnego „G.M. One” z Gimnazjum w Ulanie- Majoracie.

Po koncercie Boney M odbyło się losowanie nagrody głównej, którą wylosował mieszkaniec Parczewa. Można więc sądzić, że ulański festyn był wydarzeniem na skalę regionu… a nawet na skalę międzynarodową, gdyż gościliśmy delegację z partnerskiego miasteczka Różyn na Ukrainie.

Magdalena Domańska, kierownik GOK

« powrót  

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.039 s.