E-INFORMATOR POWIATOWY

Medal dla podinsp. Marka Kowalczyka (dział - Personalia)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  22.07.2009r. | Czytano: 1522 razy. |

Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim podinsp. Marek Kowalczyk uhonorowany został przez Prezydenta RP srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Wręczenie odznaczeń i wyróżnień odbyło się 19 lipca 2009 r. w Lublinie, podczas wojewódzkich obchodów jubileuszu 90-lecia Policji.

Awers i rewers srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę.

Foto: Źródło: pl.wikipedia.org
Awers i rewers srebrnego Medalu za Długoletnią Służbę.

Oprócz radzyńskiego Komendanta podinsp. Marka Kowalczyka złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowano również 44 policjantów. Więcej o obchodach jubileuszu można przeczytać na stronie internetowej  Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - www.kwp.lublin.pl

Medal za Długoletnią Służbę - polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, nadawane przez Prezydenta RP za pracę w służbie państwowej. Dzielił się na trzy stopnie: złoty, srebrny i brązowy. Odznaczenie zostało odnowione w 2007 roku jako Medal za Długoletnią Służbę, zmieniając pisownię słowa "za" z wielkiej litery na małą. Medal ustanowiono ustawą z dnia 14 czerwca 2007 roku o zmianie ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach. Zmiana weszła w życie 10 października 2007 roku.

Zgodnie z treścią wyżej wymienionej ustawy "Medal za Długoletnią Służbę jest nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa". W systemie starszeństwa polskich odznaczeń zajmuje miejsce za Medalem za Ofiarność i Odwagę.
Źródło:pl.wikipedia.org

 

 

 

 

« powrót  

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.055 s.