E-INFORMATOR POWIATOWY

Jak restrukturyzować szpital? (dział - SP ZOZ - przekształcenia)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  11.08.2009r. | Czytano: 1492 razy. |

Odpowiedzi na to pytanie, oraz szereg innych związanych z restrukturyzacją szpitala, szukała delegacja samorządu powiatu radzyńskiego na spotkaniu w dniu 4 sierpnia 2009 r. z Zarządem Powiatu w Sztumie. Szpital w Sztumie jest pierwszym szpitalem w województwie pomorskim, który będzie prowadzony przez spółkę-córkę konsorcjum American Heart of Poland.

Dwunastoosobowa delegacja samorządu powiatu radzyńskiego - Zarządu Powiatu i przedstawicieli klubów Radnych Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim - miała możliwość zapoznania się z doświadczeniem samorządu powiatu sztumskiego, mogła też zobaczyć jak funkcjonuje przekształcony szpital.

Jerzy Kułak - Starosta Radzyński - na zakończenie spotkania wyraził przekonanie, że wniosło ono wiele wiedzy i rozwiało część wątpliwości. Starosta ma również nadzieję, że wskazówki Zarządu Powiatu w Sztumie pomogą naszemu samorządowi powiatowemu podjąć właściwą decyzję w sprawie przekształcenia radzyńskiego szpitala powiatowego. Wyraził także nadzieję, że ta decyzja zapadnie w powszechnej zgodzie, przynajmniej wśród członków Rady Powiatu.

Protokół ze tego spotkania jest do wglądu w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim.

« powrót   

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.047 s.