E-INFORMATOR POWIATOWY

Najlepszy „Smak Lubelszczyzny” jest z Radzynia (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  16.09.2009r. | Czytano: 960 razy. |

Najlepszy „Smak Lubelszczyzny”  jest z RadzyniaI miejsce i 1000 zł w konkursie „Smaki Lubelszczyzny 2009” w kategorii „Kuchnia jagiellońska” zdobyła "Gęś z koroną z jabłkami, konfiturą z jarzębiny, kapustą kwaszoną na słodko i grochem przecieranym ze skwarkami". Zwycięską potrawę przygotowała ekipa radzyńskiego ZSP im. Jana Pawła II.

Reprezentacja kucharska ZSP im. Jana Pawła  II - uczniowie klasy trzeciej technikum gastronomicznego: Justyna Jara i Kamil Kępa oraz nauczycielki: Pani Małgorzata Tokarska i Pani Małgorzata Jakubiuk.

Foto: 
Reprezentacja kucharska ZSP im. Jana Pawła II - uczniowie klasy trzeciej technikum gastronomicznego: Justyna Jara i Kamil Kępa oraz nauczycielki: Pani Małgorzata Tokarska i Pani Małgorzata Jakubiuk.

Dnia 12.09.2009 r. odbył się w Lublinie Konkurs „Smaki Lubelszczyzny 2009” pod hasłem „Potrawy Kuchni Jagiellonów” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku oraz Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego.

W konkursie udział wzięło wiele restauracji i 19 szkół z województwa lubelskiego w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego.

Dwunastoosobowa Kapituła Konkursu (w tym autorytety w dziedzinie sztuki Kulinarnej Piotr Bikont i Robert Makłowicz) jednogłośnie przyznała radzyńskiej potrawie I miejsce i stwierdziła, że gęś przygotowana przez radzyńskich uczniów jest bardzo ambitna i rewelacyjnie przygotowana z wykorzystaniem przypraw, które królowały w kuchni za czasów Jagiellonów, takich jak imbir, rodzynki, goździki, migdały, kminek, sól, pieprz.

Po ogłoszeniu wyników, na Placu Po Farze Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk częstował tortem a’la Potocka, przygotowanym przez uczniów ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, który wygrał konkurs „Smaki Lubelszczyzny” w 2008 roku.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

 

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły promenadazsp.pl

Zobacz galerię fotografii z konkursu. 

 

 

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.054 s.