E-INFORMATOR POWIATOWY

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czemiernikach (dział - Informacje różne)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  23.09.2009r. | Czytano: 997 razy. |

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w CzemiernikachW dniu 20 września 2009 r. o godz. 11:30, uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym w Czemiernikach rozpoczęły się obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czemiernikach.

Złoty Znak Związku OSP RP do sztandaru Jubilatki przypina Marian Starownik - Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP w asyście nadbrygadiera Wiesława Leśniakiewicza - Komendanta Głównego PSP i Tadeusza Sławeckiego - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Radzyniu Podlaskim.

Foto: P. Matysiak
Złoty Znak Związku OSP RP do sztandaru Jubilatki przypina Marian Starownik - Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP w asyście nadbrygadiera Wiesława Leśniakiewicza - Komendanta Głównego PSP i Tadeusza Sławeckiego - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radzyniu Podlaskim.

Po Mszy kompania honorowa wystawiona przez Centralną Szkołę PSP w Częstochowie, pododdział OSP Czemierniki, poczty sztandarowe OSP z terenu gminy Czemierniki, zaproszeni goście oraz mieszkańcy przemaszerowali na plac przed strażnicę, gdzie odbył się uroczysty apel.

Podczas uroczystości jednostka Jubilatka została odznaczona Złotym Znakiem Związku, odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę ufundowaną przez mieszkańców Czemiernik i Wygnanowa oraz figurę Św. Floriana ufundowaną przez strażaków. Zostały też wręczone odznaczenia indywidualne.

Uroczystość zakończyły występy Zespołu Śpiewaczego z Czemiernikach oraz koncert Kapeli TAAKA PAKA z Parczewa.

Gościem uroczystości był również Starosta Radzyński Jerzy Kułak i radni Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim.

Więcej informacji o obchodach jubileuszu 100-lecia OSP w Czemiernikach ( i galeria fotografii) na stronie internetowej Urzędu Gminy w Czemiernikach - czemierniki.eu

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.056 s.