E-INFORMATOR POWIATOWY

Narzędzia chirurgiczne z Radzynia (dział - Informacje różne)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  30.10.2009r. | Czytano: 4022 razy. |

Narzędzia chirurgiczne z Radzynia29 października 2009 roku odbyło się wstępne robocze otwarcie Fabryki Narzędzi Chirurgicznych Aesculap Chifa, należącej do koncernu B|BRAUN. W ciągu niespełna roku przy ul. Budowalnych 2 w Radzyniu stanął nowoczesny gmach fabryki, w którym radzyńska młodzież wyszkolona w Nowym Tomyślu rozpoczęła już produkcję kleszczyków.

Hala produkcyjna Fabryki Narzędzi Chirurgicznych w Radzyniu Podlaskim.

Foto: P. Matysiak
Hala produkcyjna Fabryki Narzędzi Chirurgicznych w Radzyniu Podlaskim.

Szansa na zatrudnienie w Fabryce Narzędzi Chirurgicznych
Zatrudnienie w Fabryce Narzędzi Chirurgicznych znalazło już 50 osób. Kolejnych 50 zostanie przyjętych do maja 2010 roku, kiedy ruszy druga linia produkcyjna.
-Moim marzeniem jest wyszkolić kolejne osoby i rozwijać produkcję. Jeżeli młodzi ludzie, którzy ukończą szkołę, będą mieli trochę ambicji i chęci, to mogą u nas znaleźć pracę na całe życie - mówił podczas otwarcia Ryszard Nowaczkiewicz Prezes Zarządu Aesculap Chifa Sp z o.o.

We wstępnym roboczym otwarciu Fabryki Narzędzi Chirurgicznych w Radzyniu, poza prezesem Nowaczkiewiczem uczestniczyli m.in.: dr. Joachim Schulz - członek Zarządu Aesculap AG oraz zaproszeni goście z Radzynia: Jerzy Kułak - Starosta Radzyński, Witold Kowalczyk - Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, Mariusz Skoczylas - Wicestarosta, Zdzisław Janus - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Anna Ilczuk -Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Grzegorz Duszyński - Dyrektor ds. lecznictwa SP ZOZ oraz Jan Kuszpa.

Swoją radość z otwarcia fabryki wyrażał starosta radzyński Jerzy Kułak oraz burmistrz miasta Witold Kowalczyk.
- Fabryka to nowa szansa dla miasta. Widzę już, że Radzyniem interesują się kolejni inwestorzy. Nie potrafię w tej chwili wyrazić słów podziękowania za to, co panowie wnieśliście do naszego miasta, ale myślę, że w naszej historii zapiszemy wasze nazwiska złotymi głoskami- mówił Burmistrz Kowalczyk.
- Cieszę się, że udało się pana przekonać, panie prezesie - mówił Starosta Radzyński Jerzy Kułak - do pozostania z nami. Dzisiejsze otwarcie jest dla społeczności powiatu radzyńskiego i dla społeczności miasta Radzyń Podlaski wielkim wydarzeniem.

Dwa argumenty za budową fabryki w Radzyniu
Prezes Ryszard Nowakiewicz wielokrotnie podkreślał, że władze Radzynia stworzyły znakomity klimat dla inwestora, który miał do wyboru wiele miast w Polsce.

O lokalizacji zakładu w Radzyniu Podlaskim zadecydowały przede wszystkim dwa czynniki.
- Objechaliśmy wiele miast. Jednak to Radzyń Podlaski wygrał konkurs. O zwycięstwie zdecydował m. in fantastyczny klimat dla inwestorów. Powiem szczerze, że budujemy w wielu miastach. Jednak tak naprawdę tylko w Radzyniu spotkaliśmy najbardziej przyjazny klimat ze strony starostwa, burmistrza, wszelkich władz. Radzyń Podlaski wygrał również ze względu na szkołę dyrektora Janusa, który ma wspaniałą młodzież kształcącą się w obszarze przemysłu związanego z metalem [z wywiadu dla Katolickiego Radia Podlasie].
Na początek dobrej współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, która ma być kuźnią przyszłych kadr radzyńskiej fabryki, dyrektor szkoły Zdzisław Janus, otrzymał w prezencie od koncernu B|Braun „Studium funkcjonalno-przestrzenne wraz programem funkcjonalno użytkowym dla Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim” . - Wchodząc w to środowisko wtapiamy się i Radzyń jest już członkiem naszej rodziny- mówił Ryszard Nowaczkiewicz wręczając dyrektorowi Janusowi projekt warty ok. 40 tys. zł.
Ryszard Nowakiewicz zapewnił też, że będzie chciał ściśle współpracować z miejscowym szpitalem, który na tej współpracy na pewno wiele skorzysta.

Oprac. Aneta Mostowiec i Sławomir Karwowski  

Zobacz fotoreportaż: Fabryka Narzędzi Chirurgicznych w Radzyniu - autor Piotr Matysiak.

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.04 s.