E-INFORMATOR POWIATOWY

To już szóste Powiatowe Spotkania Twórców Wsi w Kąkolewnicy (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  04.12.2009r. | Czytano: 1276 razy. |

To już szóste Powiatowe Spotkania Twórców Wsi w Kąkolewnicy28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się VI Powiatowe Spotkania Twórców Wsi. Swoje dokonania przedstawili twórcy z czterech gmin powiatu radzyńskiego.

Nagrodzeni uczestnicy VI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi.

Foto: Ryszard Stefański
Nagrodzeni uczestnicy VI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury, zespół „Wrzos” i Gminna Rada Kobiet w Kąkolewnicy. W ramach Spotkania miały miejsce występy zespołów ludowych połączone z prezentacją twórczości poetyckiej. Towarzyszyła im okolicznościowa wystawa prac malarskich, rzeźbiarskich i rękodzieła.

Licznie prezentowali się gospodarze - w Spotkaniu uczestniczyły trzy zespoły śpiewacze („Wrzos” z Kąkolewnicy, „Tęcza” z Polskowoli i „Niezapominajki” z Turowa) oraz 23 osoby indywidualne uprawiające m.in. haft, malarstwo, rzeźbę, zajmujące się metaloplastyką, stolarstwem artystycznym czy wyrobem ozdób ze skóry i bibuły. Nie zabrakło też twórców z gminy Czemierniki -swój akces zgłosiły zespoły „Zorza” z Bełcząca, „Echo” i „Kwartet” ze Stoczka oraz trzy panie z obu tych miejscowości. Gminę Radzyń Podlaski reprezentowały „Czerwone Korale”, a Komarówkę Podlaską -„Polne Kwiaty” z Kolembród i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i nagrody rzeczowe, które wręczył Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i Czesław Pękała, Wójt Gminy Kąkolewnica Wschodnia.

Nagrody sfinansowane zostały z dotacji  Powiatu Radzyńskiego.

Prezentacje uświetnił poczęstunek przygotowany przez zespół śpiewaczy „Wrzos” prowadzony przez Stanisławę Kośmider i Gminną Radę Kobiet pod kierownictwem Janiny Wardziak. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa andrzejkowa.

Opr. Dominika Leszczyńska

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.065 s.