E-INFORMATOR POWIATOWY

Gmina Kąkolewnica na Kiermaszu Wielkanocnym w Lublinie (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  30.03.2010r. | Czytano: 1160 razy. |

Gmina Kąkolewnica na Kiermaszu Wielkanocnym w LublinieW dniach 26-28 marca na Placu Litewskim odbył się Marszałkowski Kiermasz Wielkanocny. Powiat Radzyński godnie reprezentowała Gmina Kąkolewnica Wschodnia ze stoiskiem zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury.

Stoisko Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy Wschodniej na Placu Litewskim w Lublinie podczas Marszałkowskiego Kiermaszu Wielkanocnego.

Foto: 
Stoisko Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy Wschodniej na Placu Litewskim w Lublinie podczas Marszałkowskiego Kiermaszu Wielkanocnego.

Nasze stoisko wyróżniało się wśród innych eksponentów. Dużym powodzeniem cieszyły się przysmaki, które trafiły niedawno na Listę Produktów Tradycyjnych.

Panie z Gminy Kąkolewnica przygotowały i na gorąco podały około 1000 sztuk pierogów z kapustą i grzybami oraz soczewicą, serwowały ponadto pyzy i racuchy z makiem.

Zainteresowanych nie brakowało przy wyrobach Spółdzielczej Mleczarni „SPOMLEK” - wyśmienitych żółtych serach. Nie zabrakło też sękacza podlaskiego z Górniczej Fabryki Narzędzi w Radzyniu Podlaskim.

Kolorytu nadawały stoisku pisanki wykonane przez twórców z terenu Gminy Kąkolewnica. Nie mniej ciekawe palmy, kartki, pisanki i stroiki świąteczne zostały przygotowane przez dzieci ze szkół podstawowych w Brzozowicy Dużej, Olszewnicy i Polskowoli. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Carpe Diem" w Radzyniu Podlaskim również oferowało własnoręcznie wykonane kartki i biżuterię.

Opr. D. Leszczyńska

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.043 s.