E-INFORMATOR POWIATOWY

Orlik 2012 i Forum Sportu w Radzyniu (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  18.05.2010r. | Czytano: 1505 razy. |

Orlik 2012 i Forum Sportu w RadzyniuOtwarcie boiska Orlik 2012 oraz II Powiatowe Forum Sportu odbyło się 14 maja 2010 r. pod honorowym patronatem oraz z osobistym udziałem Adama Giersza, Ministra Sportu i Turystyki oraz Tadeusza Sławeckiego, Posła na Sejm RP, zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Stoiska promocyjne najlepszych klubów sportowych, turystycznych i rekreacyjnych z terenu Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego oglądają, od lewej: Jerzy Kułak, Starosta Radzyński, Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Tadeusz Sławecki, Poseł na Sejm RP, Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki.

Foto: Piotr Matysiak
Stoiska promocyjne najlepszych klubów sportowych, turystycznych i rekreacyjnych z terenu Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego oglądają, od lewej: Jerzy Kułak, Starosta Radzyński, Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Tadeusz Sławecki, Poseł na Sejm RP, Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki.

Gośćmi uroczystości również byli m.in.: Henryka Strojnowska - wicewojewoda lubelska, Sławomir Sosnowski - wicemarszałek województwa lubelskiego, dr hab. prof. Jerzy Sadowski - Dziekan Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz wójtowie gmin, dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, prezesi stowarzyszeń sportowych i uczniowskich klubów Sportowych.
Gospodarzami  byli: burmistrz Radzynia Witold Kowalczyk oraz Starosta Radzyński Jerzy Kułak.

Otwierając Orlika 2012, minister Adam Giersz w swoim wystąpieniu podkreślił, że budowa boisk w ramach rządowego programu to strzał w dziesiątkę, który przyczyni się do wychowania młodzieży w duchu sportowym. Program „Moje boisko Orlik 2012” to wielki projekt narodowy wychowania młodzieży przez sport - mówił minister.

Adam Giersz stwierdził również - jak podaje na swojej stronie internetowej Radio Podlasie - że w Radzyniu jest odpowiedni klimat do propagowania sportu. - Radzyń jest miastem, które stawia na sport. Współpraca organizacji sportowych z władzami samorządowymi układa się bardzo pomyślnie. Burmistrz, starosta - to osoby, które rozumieją potrzebę wychowania młodzieży przez sport. Moim zadaniem jest wspierać ich w tej działalności. Jestem w stałym kontakcie z posłem Sławeckim, który jest znakomitym ambasadorem Radzynia i powiatu radzyńskiego. Myślę, że będzie mi on stale przypominał, że mam wracać i wspierać Radzyń.

Po wystąpieniach gospodarzy i gości, przecięciu wstęgi, okolicznościowych rzutach karnych oraz meczu piłki nożnej rozegranym przez reprezentacje SP1 i SP 2 (0:2), druga część uroczystości - II Powiatowe Forum Sportu - odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II.

Wcześniej minister i zaproszeni goście złożyli wizytę na stadionie miejskim, gdzie zapoznali się z bazą sportową i wyposażeniem gabinetów odnowy biologicznej radzyński "Orląt".

Na hali sportowo-widowiskowej swój dorobek na stoiskach promocyjnych zaprezentowały najlepsze kluby sportowe oraz organizacje turystyczne i rekreacyjne z terenu Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego m.in.: UKS "Sprint" z Ulana-Majoratu, LKS "Orlęta-Spomlek", UKS "Olimpijczyk" z Komarówki Podlaskiej, MKS Radzyńska Akademia Taekwon-do", MULKS "Technik-Orion", Radzyński Klub Karate Kyokushin "Raptor", Oddział PTTK i Szkolne Koło KT PTTK przy I LO w Radzyniu Podlaskim, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji, Klub Żeglarski "Korab".

Powiatowe Forum Sportu otworzył Starosta Radzyński Jerzy Kułak oraz gospodarz, dyrektor ZSP i zarazem prezes MULKS "Technik-Orion" Zdzisław Janus.
Następnie stypendyści sportowi powiatu radzyńskiego (13 zawodników RAT i 2 UKTS Alfa-Bank Spółdzielczy)  oraz ich trenerzy - Janusz Wlizło (RAT) i Dariusz Wierzchowski (UKTS Alfa-Bank Spółdzielczy) otrzymali nagrody od Burmistrza Radzynia a Natalia Olszak - złota medalistka Mistrzostw Europy w Taekwon-do, zawodniczka RAT i uczennica ZSP -  otrzymała także kryształowa statuetkę od dyrektora Janusa oraz list gratulacyjny i nagrodę książkową od Starosty Radzyńskiego.

Następnie odbyły sie pokazy sportów i sztuk walki uprawianych przez radzynian - judo, karate kyokushin, aikido i taekwon-do ITF. Na zakończenie pokazów prezes Janusz Wlizło wręczył ministrowi sportu pamiatkowy, okolicznościowy medal 35 lecia taekwon-do w Polsce.

Forum Sportu zakończyło spotkanie Adama Giersza, Ministra Sportu i Turystyki,  Tadeusza Sławeckiego, Posła na Sejm RP, władz samorządowych miasta, gmin i powiatu oraz prezesów klubów i stowarzyszeń sportowych i turystycznych, na którym minister i poseł mówili o zmianach jakie przyniesie nowa ustawa o sporcie.

Otwierając tę część Forum, Starosta Jerzy Kułak nawiązał do I Forum, które odbyło się 2 czerwca 2002 r. (także z udziałem Pana Adama Giersza) oraz do "cywilizacyjnego skoku" w rozwoju infrasytruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie powiatu radzyńskiego.

W okresie 2002 - 2009 na terenie naszego powiatu powstało az 26 nowych obiektów sportowych i rekreacyjnych:

  • 7 boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią
  • 4 kompleksy boisk sportowych „Moje Boisko - Orlik 2012”,
  • 4 boiska trawiaste (+ 2 treningowe na stadionie miejskim),
  • 2 boiska do piłki plażowej,
  • 6 hal sportowych,
  • 1 pawilon sportowy (na stadionie miejskim).

Zobacz prezentacje:

Zobacz fotoreportaż: Orlik 2012 i Forum Sportu w Radzyniu - autor P. Matysiak

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.094 s.