E-INFORMATOR POWIATOWY

Radzyńska Kraina Serdeczności (dział - Projekty europejskie)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  10.01.2011r. | Czytano: 1255 razy. |

Radzyńska Kraina SerdecznościTaka koncepcja marki turystycznej i kulturowej Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski została przedstawiona uczestnikom trzecich warsztatów turystycznych, które odbyły się 30 grudnia 2010 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji działających w obszarze turystyki i kultury oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu: Lucjan Kotwica, Starosta Radzyński, Mariusz Skoczylas, wicestarosta oraz troje radnych. 
Od prawej: Z. Pietrzak (Prezes RTM), oraz radni: Z. Goławska i S. Niebrzegowski.

Foto: 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji działających w obszarze turystyki i kultury oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu: Lucjan Kotwica, Starosta Radzyński, Mariusz Skoczylas, wicestarosta oraz troje radnych. Od prawej: Z. Pietrzak (Prezes RTM), oraz radni: Z. Goławska i S. Niebrzegowski.

Agenda spotkania obejmowała również prezentację Systemu Identyfikacji Wizualnej, założenia do promocji turystycznej i kulturowej obszaru oraz elementy wdrożenia marki w przestrzeni publicznej.

Przypomnę, że jest to element projektu pn. "Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski - opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru", realizowanego w partnerstwie Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski" w ramach działania 7.1. RPO W.L 2007-2013.
Warsztaty są formą konsultacji społecznych i mają ułatwić opracowanie dokumentu Strategii rozwoju i promocji markowych produktów turystycznych i kulturowych wraz z Systemem identyfikacji wizualnej i werbalnej tych produktów. Realizacja zadania właśnie dobiega końca.

Prowadzący spotkanie Hubert Gonera z poznańskiej firmy Landbrand zaprezentował propozycje wiodących produktów turystycznych, ubranych w atrakcyjny - z punktu widzenia turysty - kostium. Kilka słów na ich temat:

  • Dzięki pierwszemu przeniesiemy się w czasy Rzeczypospolitej szlacheckiej, doświadczymy staropolskiej gościnności i zwiedzimy najciekawsze siedziby magnacko-szlacheckie powiatu. Osią produktu będzie pałac Potockich w Radzyniu oraz założenie rezydencjonalno-obronne w Czemiernikach;
  • Amatorom aktywnego wypoczynku i wszystkim spragnionym kontaktu z naturą zaoferujemy m.in. wycieczkę ścieżką przyrodniczą, foto-łowy pod okiem przewodnika-przyrodnika w Dolinie Tyśmienicy, a w przyszłości - kto wie - może spływ tratwą, kajakiem lub udział w pikniku archeologicznym;
  • Trzeci produkt będzie muzyczno-poetycką odsłoną Radzynia, a inspiracją do jego stworzenia była osoba wybitnego skrzypka i kompozytora Karola Lipińskiego oraz poświęcone mu koncerty muzyki poważnej od lat organizowane przez Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne;
  • Ostatnia oferta, ściśle związana z tradycją materialną oraz obrzędowością wsi, skierowana będzie do "mieszczuchów" pragnących odkryć jak żyło się bez bankomatów, supermarketów i mleka w kartonie. Zwrócimy w niej uwagę na drewniane kościółki, krzyże i przydrożne kapliczki, ginącą tradycyjną zabudowę wsi oraz przysłowiową podlaską serdeczność i gościnność.

Uczestnicy warsztatu zapoznali się też i zgłosili swoje uwagi do propozycji logo identyfikującego nasze przyszłe działania w dziedzinie turystki, jak też do całego systemu symboli i piktogramów, które - po nabyciu praw autorskich - staną się wyróżnikiem radzyńskiej marki.

W oparciu o wypracowane założenia, powstaną w pierwszej kolejności materiały promocyjne w trzech wersjach językowych, audio-przewodnik oraz strona internetowa, na której znaleźć będzie można pełną informację nt. atrakcji turystycznych, bazy noclegowej i gastronomicznej powiatu radzyńskiego.

Na koniec przypomnę, że w pałacu Potockich działa już punkt informacji turystycznej (skrzydło wschodnie, pawilon od strony stawów - wejście od dziedzińca, I piętro). Zapraszam od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00. Wszelkie pytania i sugestie można zgłaszać dzwoniąc pod numer 83-352 15 60 lub nadsyłając wiadomość na adres: turystyka@pra.pl

oprac. Dominika Leszczyńska

O „Programie rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski” można również przeczytać w artykułach:

Logo Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.051 s.