E-INFORMATOR POWIATOWY

SERDECZNE INSPIRACJE - plener malarsko-fotograficzny (dział - Projekty europejskie)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  19.07.2011r. | Czytano: 1571 razy. |

SERDECZNE INSPIRACJE - plener malarsko-fotograficznyW dniach od 20 do 28 lipca w Radzyniu będzie miał miejsce „Plener malarsko-fotograficzny Radzyń 2011 –SERDECZNE INSPIRACJE”. Jego organizatorem jest Powiat Radzyński we współpracy z Miastem Radzyń Podlaski oraz Radzyńskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji.

Plener malarsko-fotograficzny Radzyń 2011 <u>SER</u>DECZNE INSPIRACJE

Foto: 
Plener malarsko-fotograficzny Radzyń 2011 SERDECZNE INSPIRACJE

Celem pleneru jest promocja marki turystycznej „Radzyńska Kraina Serdeczności”, ukazanie piękna zabytkowej architektury, walorów przyrodniczych, a także bogactwa i różnorodności form kultury naszego regionu. Takie artystyczne spotkanie stwarza też możliwość wymiany doświadczeń artystycznych i sprzyja, taką mamy nadzieję, tworzeniu się nowych grup koleżeńskich.

Do udziału zaprosiliśmy wielu znanych artystów-profesjonalistów z całej Polski. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli fotograficy: Krzysztof Gierałtowski, Agnieszka Lucyna Jaźwińska, Witold Krassowski, Krzysztof Miller, Daniel Mróz, Maks Skrzeczkowski, Józef Wolny, a także malarze i graficy: Paweł Cabanowski, Paulina Czajor, Paweł Frąckiewicz, Maria Gadowska „Maka”, Andrzej Guttfeld, Maria Serwińska-Guttfeld, Anna Maria Jurewicz, Jakub Kołodziejski, Marzena Łukaszuk i Jacek Schmidt.

Ponadto chęć udziału w plenerze lub wystawie poplenerowej wyrazili twórcy wywodzący się lub tworzący na terenie Radzynia i powiatu radzyńskiego: Dariusz Hankiewicz, Grażyna Hankiewicz, Jakub Jakubowski, Justyna Jakubowska, Marian Korczyk, Łukasz Leszczyński, Marek Leszczyński, Tomasz Młynarczyk i Krzysztof Sak.

Komisarzem pleneru jest Grażyna Regulska – plastyk, pracownik ROKiRu, opiekun Galerii „Oranżeria”.

Za kontakty z mediami odpowiada Dominika Leszczyńska – historyk sztuki, pracownik Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim.

Na czas trwania warsztatów artyści zostaną zakwaterowani w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Sitkowskiego 1B.

Inauguracja pleneru planowana jest na 20 lipca godz. 20.00.

W ramach podsumowania zostanie zorganizowana wystawa w Galerii „Oranżeria”, która odbędzie się 27 sierpnia br. Towarzyszył jej będzie okoliczny katalog.

 

 

Plener organizowany jest w ramach projektu „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski - opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru”, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej VII Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna, Działania 7.2 Promocja kultury i turystyki.


Logo Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

 

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.07 s.