E-INFORMATOR POWIATOWY

Dziadki dziatkom (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  07.04.2012r. | Czytano: 963 razy. |

Dziadki dziatkomtaki tytuł nosi reportaż Łukasza Czapskiego opublikowany na portalu organizacji pozarządowych ngo.pl Opowiada on o projekcie "Dziadki-dziatkom" realizowanym przez Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk" i Radzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku w ramach programu "Seniorzy w Akcji".

Na planie filmu

Foto: Michał Oleksiej
Na planie filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia". Źródło: stuk-puk.art.pl

Koordynatorzy projektu, Jakub Jakubowski ze Stowarzyszenia "Stuk-Puk" i Dariusz Gałan z Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz inni seniorzy opowiadają o relalizacji filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia" i o emocjach jakie temu towarzyszyły. Mówią o międzypokoleniowych relacjach, o odkrywaniu na nowo starego Radzynia podczas wspólnym spotkań w każdy pierwszy wtorek miesiąca w kawiarni "Kofi&Ti" i o wspólnych planach nakręcenia drugiej części filmu. Czytaj reportaż Łukasza Czapskiego na portalu ngo.

Film - pamiętnik o starym Radzyniu "Dziadki-dziatkom" nagrodzony został na Kongresie UTW w Warszawie. Wręczenie nagród odbyło się w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury w Warszawie 19 marca 2012 r. podczas Kongresu UTW.

O tym wydarzeniu można przeczytać na portalu iledzisiaj oraz na portalu ngo.pl w arykule Laureaci konkursu „Seniorzy w akcji. UTW dla społeczności”

O tym jak powstawał film cztaj w artykule "Pamiętnik ze Starego Radzynia i pięciuset oglądających" opublikowanym na stronie internetowej "Stuk-Puk". 
 

Przy okazji radzyńskiej premiery filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia" powstał reportaż radiowy Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej pt. "Małe historie", który  był emitowany w Programie Pierwszym Polskiego Radia w dniu 28 grudnia 2009 roku. W dniu 9 lutego 2010 r. w radiowej "Trójce" wyemitowano krótszą, trzynastominutową wersję "Małych historii".  
Można go wysłuchać na stronie Polskiego Radia pod adresem: http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/345450,Male-historie (czas 13'45) a wersja dłuższa (48'59) pod adresem http://www.polskieradio.pl/80/996/Tematy/114696

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.045 s.