E-INFORMATOR POWIATOWY

Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  14.09.2012r. | Czytano: 988 razy. |

Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności28 września - 02 października 2012 r. Celem tego wydarzenia będzie propagowanie kultu anioła poprzez naukę, kulturę, sztukę, a także pomoc niepełnosprawnym, integrację mieszkańców powiatu radzyńskiego i gości odwiedzających nasze miasto.

Zabytkowa kaplica pw. Aniołów Stróżów w Radzyniu Podlaskim

Foto: B. Sozoniuk
Zabytkowa kaplica pw. Aniołów Stróżów w Radzyniu Podlaskim

"Dni z Aniołami  w Radzyńskiej Krainie Serdeczności" mają również umożliwić mieszkańcom powiatu  poznanie jednego z zabytków Radzynia Podlaskiego - zabytkowej  kaplicy Aniołów Stróżów zlokalizowanej na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  im. Z. Sękowskiej oraz służyć jego promocji.

To uroczystość kulturalno-artystyczna w trakcie, której poprzez  wystawy  i wykłady organizatorzy chcą zwrócić uwagę na Ziemskie Anioły. Ludzie przez to kim są i co robią potrafią pełnić rolę aniołów.
Chcemy, aby "Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności" wpisały się w krajobraz kulturowy powiatu radzyńskiego i  były  okazją obcowania  ze  sztuką, ale też w szczególny sposób otworzyły  serce na drugiego człowieka.

PROGRAM:

 • 28-29 .09.2012 r.(piątek, sobota)
  Integracyjne spotkania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w ramach warsztatów ekologiczno-plastycznych "Tęcza”
 • 30. 09.2012 r. (niedziela)
  -14.00 Wernisaż  prac plastycznych  oraz  "Anielskie zabawy dla wszystkich” – piknik  rodzinny dla  mieszkańców powiat radzyńskiego i gości (plac SOSW - sąsiadujący z kaplicą)
  -16.00 - Inauguracja  I Dni z Aniołami  w Radzyńskiej Krainie Serdeczności, wykład "Kaplica Aniołów - historia miejsca i ludzi
  -17.15  - Msza św. plenerowa – kaplica Aniołów Stróżów  ul. Sitkowskiego 1b
 • 01.10.2012 r.(poniedziałek)
  Prof. Z. Sękowska – nasz patron - Dzień Patrona Ośrodka
 • 02.10 2012 r.( wtorek)
  "Warto być dobrym"- zajęcia warsztatowe  dla uczniów SOSzW w  Radzyniu Podlaskim

 I Dni z Aniołami  w Radzyńskiej Krainie Serdeczności, które odbędą sie pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego - Sekretarza Stanu w MEN oraz Lucjana Kotwicy- Starosty Radzyńskiego organizuje Specjalny  Ośrodek  Szkolno-Wychowawczego   im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.057 s.