E-INFORMATOR POWIATOWY

Przystań Naturalnie Aktywnych w Niewęgłoszu (dział - Projekty europejskie)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  12.05.2014r. | Czytano: 647 razy. |

Powiat Radzyński podpisał w dniu 24 kwietnia 2014 r. z Samorządem Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie operacji pn. "Utworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku Przystań Naturalnie Aktywnych", która będzie realizowana w ramach PROW na lata 2007 - 2013, osi 4 "Leader", działanie 413 "Małe projekty" na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) realizowaną przez LGD "Zapiecek". Wartość przyznanej w umowie pomocy wynosi 50000 zł.

Celem realizacji tej operacji jest rozwój turystyki i rekreacji na terenie Powiatu Radzyńskiego poprzez budowę pola biwakowego w Niewęgłoszu, gmina Czemierniki (w sąsiedztwie ze stajnią Radzyńskiego Klubu Jeździeckiego na działce nr 1461/5 będącej własnością Powiatu Radzyńskiego.

W ramach projektu powstanie pole biwakowe z infrastrukturą socjalno-sanitarną (ujęcie wody, zbiornik na nieczystości płynne (szambo), budynek hydroforni, umywalnia polowa na 10 miejsc, kamienny krąg na ognisko. Teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Poza tym zostanie ustawiona tablica instruktażowa do nordic walking oraz stojak na rowery (15 miejsc).

Projekt realizuje Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.

Przystan Naturalnie Aktywnych

W tym miejscu powstanie pole biwakowe. Fot. Bogdan Sozoniuk


logotypy ue

« powrót   

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.087 s.