E-INFORMATOR POWIATOWY

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - etap powiatowy (dział - Konkursy)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  14.10.2014r. | Czytano: 809 razy. |

10 października br. o godzinie 10:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbył się etap powiatowy II Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Uczestniczyło w nim dziewięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radzyńskiego - z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Radzyniu Podlaskim oraz z Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

Etap powiatowy poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, które odbyły się 29 września br.  w wyżej wymienionych szkołach. W eliminacjach szkolnych w I LO wzięło udział 5 osób, w ZSP 29 osób, natomiast w ZSR 55 osób.

Do etapu regionalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Marcin Kowalczyk I LO, Joanna Wierzbicka ZSP, Dawid Korulczyk I LO.
Laureaci eliminacji powiatowych otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.

Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

W tym roku etapy szkolne i  powiatowe odbyły się w pięciu powiatach: radzyńskim, bialskim parczewskim, lubartowskim  i włodawskim. Na finalistów etapu powiatowego czeka jeszcze etap regionalny, organizowany przez Powiat Parczewski, 24 października 2014 r.
Jerzy Popek

« powrót   

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.074 s.