E-INFORMATOR POWIATOWY

Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego - Pałac Czemierniki (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  20.03.2015r. | Czytano: 1140 razy. |

Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego - Pałac CzemiernikiŚwist strzał przed pałacem w Czemiernikach można będzie usłyszeć 28 marca 2015 r. Wtedy to, na terenie zespołu pałacowego w Czemiernikach, odbędzie się Otwarty Turniej Łucznictwa Tradycyjnego - Pałac Czemierniki. Na Turniej zapraszają gospodarze pałacu oraz Szkółka Łucznicza Domu Mokoszy.

Turniej łuczniczy w Radzyniu Podlaskim. Instrukcji udziela Ewa Graniak-Wosinek.

Foto: B. Sozoniuk
Turniej łuczniczy w Radzyniu Podlaskim. Instrukcji udziela Ewa Graniak-Wosinek.

Jak zapowiadają koordynatorzy projektu - Artur Wosinek i Ewa Graniak-Wosinek, pojawi się wielu miłośników tego sportu, m.in. z Radzynia Podlaskiego, Parczewa, Lublina, Białej Podlaskiej, Supraśla czy Warszawy.
Gościć będziemy najlepszych na świecie łuczników konnych z 2014 roku, reprezentowanych m.in. przez Michała Sanczenkę, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego.

Ten turniej jest zapowiedzią i sprawdzianem przed dużym festiwalem łuczniczy, który odbędzie się w Czemiernikach 22 i 23 sierpnia – zapowiada Artur Wosinek. – Marcowym turniejem i sierpniowym festiwalem chcemy zainicjować Łuczniczą Ligę Wschód, która powinna ruszyć już w 2016 roku.

Organizatorzy zapraszają również osoby, które do tej pory nie miały okazji bliżej poznać tajników polskiego sportu narodowego.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na Facebooku lub na portalu Radzyńska Kraina Serdeczności.
Kontakt z organizatorami: dommokoszy@gmail.com, tel. 519 307 709. Turniej odbędzie się pod patronatem „Radzyńskiego Słowa Podlasia”.

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.885 s.