E-INFORMATOR POWIATOWY

Starosta nagradza teatry wiejskie (dział - Kultura)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  23.07.2015r. | Czytano: 1107 razy. |

Starosta nagradza teatry wiejskieStarosta Radzyński Lucjan Kotwica uhonorował statuetką Teatr Wiejski z Sitna z okazji zdobycia przez sitnian GRAND PRIX Juwenaliów Trzeciego Wieku, zaś Teatr Wiejski z Krasewa otrzymał nagrodę Starosty o wartości 500 zł za najlepszą prezentację podczas XVI Spotkań Teatrów Wiejkich „Teatr w Opłotkach”.

Statuetka Starosty Radzyńskiego dla Teatru Wiejskiego z Sitna.

Foto: 
Statuetka Starosty Radzyńskiego dla Teatru Wiejskiego z Sitna.

VIII Juwenalia III wieku - największy w Europie festiwal artystyczny seniorów - odbył się W dniach 22-24 czerwca 2015 roku w Warszawie, w Teatrze Palladium. Udział w nim Wzięło 136 senioralnych grup artystycznych. Prezentację odbyły się w kategoriach taniec, muzyka, teatr.
Teatr Wiejski z Sitna, który zaprezentował widowisko „Piąty nieboszczyk”, okazał się najlepszym zespołem w kategorii: teatr, kabaret i jednocześnie zdobył GRAND PRIX Juwenaliów.

Spotkania Teatrów Wiejkich „Teatr w Opłotkach” odbyły się 19 lipca 2015 r. w Sitnie. Zorganizowane zostały już po raz 16. przez Gminny Ośrodek Kultury w Borkach z s. w Woli Osowińskiej i Teatr Wiejski z Sitna.

Na scenie Domu Ludowego w Sitnie zaprezentowały się: Zespół Ludowy „Kalina” z Markuszowa (powiat puławski) z widowiskiem „Swaty”, Zespół Ludowy „Kalina” z Jabłonia (powiat parczewski) - „Dożywocie”, Zespół Obrzędowy „Zawsze Razem" z Woli Gułowskiej (powiat łukowski) -  „Na Świętego Jana”, Teatr Wiejski z Krasewa - „W starym piecu diabeł pali”  i Kabaret Starszych Panien po reinkarnacji - „Na rozdrożu” z powiatu radzyńskiego.
Komisja najwyżej oceniła prezentację Teatru Wiejskiego z Krasewa, który otrzymał nagrodę  Starosty Radzyńskiego.

Zobacz galerię zdjęć i więcej informacji o:

« powrót  

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.049 s.