E-INFORMATOR POWIATOWY

Ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II. Zawyją syreny. (dział - Komunikaty/Ogłoszenia)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  13.10.2015r. | Czytano: 511 razy. |

Ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II. Zawyją syreny.Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniach 13 -14 października 2015 r. w godz. 8.00 - 16.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 15/II.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku.

Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Ogłoszenie alarmu (modulowany dźwięk syren w okresie trzech minut), odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syren w okresie trzech minut).

Apelujemy do mieszkańców powiatu radzyńskiego o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczebne, a nie rzeczywistego zagrożenia - nie podejmować żadnych działań.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego
w Radzyniu Podlaskim

« powrót   

 

© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.057 s.