E-INFORMATOR POWIATOWY

Zarząd Powiatu wyróżnił trenerów (dział - Sport)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  30.12.2015r. | Czytano: 1089 razy. |

Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim uhonorował osiem osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w 2014 r.
Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas sesji Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim w dniu 29 grudnia 2015 r.

Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 8.12.2015 r., na podstawie uchwały NR VII/34/2011 Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim z dnia 30 maja 2011 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania wyróżnień i nagród pieniężnych dla trenerów oraz innych osób z terenu Powiatu Radzyńskiego wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej (Dz. Urz. WL z 2011 r., nr 108, poz. 1905)
rozpatrzył pozytywnie wiosek o przyznanie nagrody dla trenera zgłoszony przez Radzyńskie Centrum Taekwon-do i przyznał trenerowi Łukaszowi Ciężkiemu nagrodę pieniężną oraz statuetkę za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej w 2014 roku.

Łukasz Ciężki - trener i prezes Młodzieżowego Klub Radzyńskiego Sportowego  Centrum Taekwon-do, dyscyplina: taekwon-do ITF.
Trenowani przez niego zawodnicy zdobyli w 2014 r. 44 medale na zawodach rangi międzywojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów - 6 medali (1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe), w Pucharze Europy - 8 medali (1 złoty, 3 srebrne, 4 brązowe),  1 medal Pucharu Polski (brązowy) i 2 medale Grand Prix Polski (1 złoty, 1 brązowy).
Zdobywali je: Natalia Olszak, Katarzyna Ciężka, Ewelina Biernacka, Martyna Zielnik, Patrycja Chud, Kamil Chud, Eryk Niewęgłowski).

Zarząd Powiatu postanowił także przyznawać trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej w 2014 r. w sportach mających szczególne znaczenie dla Powiatu Radzyńskiego wyróżnienia w postaci statuetek. Są to:

 • Wiesław Zienkiewicz - prezes UKS Sprint Ulan-Majorat, dyscyplina:  piłka ręczna.
  Organizator Ogólnopolskich (Międzynarodowy) Turniejów Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W 2014 r. była to już 13 edycja zawodów, na które do Powiatu Radzyńskiego przyjechało 36  zespołów  z sześciu województw oraz drużyna ze Szkoły Sportowej w Łucku na Ukrainie. Turniej odbywa się pod patronatem Starosty Radzyńskiego;
 • Waldemar Podsiadły – trener w Międzyszkolnym Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym Technik-Orion przy ZSP im.JP2, dyscyplina: judo.
  W 2014 r. sukcesy odnieśli następujący zawodnicy: Emilia Samólnik -2m- el. Strefowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Alicja Szewczak – 3 miejsce - eliminacje strefowe OOM, Kamil Samólnik - 1 miejsce - eliminacje strefowe OOM i 5miejsce na międzynarodowym turnieju Warsow Cup;
 • Dariusz WołekRafał Borysiuk – trenerzy w Ludowym Klubie Sportowym Orlęta Spomlek, dyscyplina: piłka nożna.
  Trenowani przez nich zawodnicy (po 4 zawodników z  roczników 2000 – 2003) byli powołani do kadry Województwa Lubelskiego.
 • Grażyna Głowacka - trener w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpijczyk” i nauczyciel w Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej oraz Grzegorz Mickiewicz nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Podlaskiej  w Komarówce Podlaskiej, dyscyplina: lekkoatletyka.
  Trenowani przez nich zawodnicy odnosili sukcesy na wojewódzkich (gimnazjada i licealiada) oraz międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych np. I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych 10 x 800m dziewcząt, IV miejsce w województwie w sztafecie szwedzkiej, VII miejsce w sztafetowych biegach  przełajowych w zawodach Międzynarodowych „Vena Cross Łódź”; II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Województwa w biegach sztafetowych 4X100m.
 • Marek Frączek – Sekretarz Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego za działalność na rzecz rozwoju i promocji sportu szkolnego w Powiecie Radzyńskim w 2014 r.

Wyróżnieni trenerzy

Na zdjęciu wyróżnieni trenerzy. Od lewej Grzegorz Mickiewicz, Wiesław Zienkiewicz, Marek Frączek, Grażyna Głowacka, Mirosław Bartoś - wiceprzewodniczący Rady, Adam Świć - wiceprzewodniczący Rady, Marek Wołosowicz - przewodniczący Rady, Dariusz Wołek, Rafał Borysiuk, Łukasz Ciężki, Wademar Podsiadły, Lucjan Kotwica - starosta, Jan Gil - wicestarosta. Fot. Bogdan Sozoniuk.

 

« powrót   

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.087 s.