E-INFORMATOR POWIATOWY

Spotkanie z Lubelskim Wicekuratorem Oświaty (dział - Konferencje, szkolenia)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  25.11.2016r. | Czytano: 375 razy. |

22 listopada 2016 r. w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja poświęcona projektom zmian w edukacji. Jej inicjatorem był Starosta Radzyński – Pan Lucjan Kotwica.

Od lewej: Eugeniusz Pelak – Wicekurator Oświaty w Lublinie, Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, Lucjan Kotwica - Starosta Radzyński oraz Ewa Grodzka - Dyrektor I LO.

Foto: Monika Chojnacka
Od lewej: Eugeniusz Pelak – Wicekurator Oświaty w Lublinie, Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, Lucjan Kotwica - Starosta Radzyński oraz Ewa Grodzka - Dyrektor I LO.

W spotkaniu udział wzięli Pan Eugeniusz Pelak – Wicekurator Oświaty w Lublinie, Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski oraz przedstawiciele oświaty i samorządowcy z Powiatu Radzyńskiego. W wydarzeniu uczestniczyli również nauczyciele i dyrektorzy szkół z powiatu bialskiego i parczewskiego.

Konferencję otworzyło wystąpienie Pana Eugeniusza Pelaka, Wicekuratora Oświaty w Lublinie, które poświęcone było najistotniejszym zmianom, jakie mają nastąpić w polskim ustroju szkolnym, m.in.: przekształceń szkół, ochrony miejsc pracy dla nauczycieli, nowych rozwiązań w rozwoju szkolnictwa zawodowego silnie powiązanego z rynkiem pracy oraz zmian w organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych.

Kolejną ważną częścią spotkania były pytania zadawane przez uczestników konferencji, na które starał się odpowiedzieć Lubelski Wicekurator Oświaty zapewniając, że zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat z dbałością o każdy szczegół i każdego ucznia, aby miał dobrą szkołę i dobrą edukację.

Magdalena Czerwińska, Starostwo Powiatowe 

« powrót  

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.113 s.