E-INFORMATOR POWIATOWY

Komunikat dotyczący postępowania z wiatrołomami w lasach prywatnych na terenie Powiatu Radzyńskiego (dział - Informacje różne)

Dodał: Administrator. | Data publikacji:  04.07.2017r. | Czytano: 169 razy. |

Drewno pochodzące z wiatrołomów podlega obowiązkowi legalizacji. Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim przyjmuje zgłoszenia do legalizacji drewna na obszarach gdzie wystąpiły wiatrołomy.

W związku z wystąpieniem szkód w lasach prywatnych położonych na terenie Powiatu Radzyńskiego, które spowodował porywisty wiatr w dniu 29 czerwca 2017 r. Starosta Radzyński informuje, że drewno pochodzące z wiatrołomów również podlega obowiązkowi legalizacji. 
W związku z tym Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim przyjmuje zgłoszenia do legalizacji drewna na obszarach gdzie wystąpiły wiatrołomy według następującej procedury:
- właściciele lasów dotkniętych szkodą zgłaszają pisemnie właściwemu według położenia lasu pracownikowi terenowemu lub do Starostwa fakt przygotowania drewna z wyłomów i wywałów, tj. odcięcie od pnia, obcięcie gałęzi oraz złożenie na tymczasowym składzie w obrębie swoje działki leśnej, na której nastąpiła szkoda,
- pracownik dokonuje legalizacji (cechowania) złomów i wywrotów w miejscu przygotowania.
W celu przyspieszenia oraz usprawnienia postępowania podczas cechowania drewna, w terenach objętych szkodami uprasza się o zgłaszanie drewna do cechowania przez właścicieli kilku sąsiednich działek jednocześnie.
Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej, zgłaszanie drewna, informacja tel. 83 352 74 13.
Pracownicy terenowi: 
Witold Muszyński (gm. Borki, Kąkolewnica, Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat, m. Radzyń Podlaski) - tel. 514 037 250
Józef Wasąg (gm. Czemierniki, Komarówka Podlaska, Wohyń) - tel. 505 693 473.

« powrót   

 
© Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007 - 2017) •   21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1
Created by B|SOZON  validor css

Tworzenie strony:  0.886 s.