Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Konkurs Poezji Marianny Bocian
Wiadomość dodał: Administrator, 2009-05-20 08:38:14

W dniu 16 maja 2009r. w Publicznym Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego w Czemiernikach odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Marianny Bocian, który juz po raz czwarty zorganizowało Publiczne Gimnazjum im. hm. M. S. Lisowskiego w Czemiernikach i Czemiernickie Towarzystwo Regionalne.

Foto: P. Sławecki
Organizatorzy i jurorzy konkursu, Wójt Gminy Czemierniki oraz goście: brat poetki Jan z rodziną oraz aktorka Anna Milewską z koleżankami z dzieciństwa.

Otwarcia konkursu dokonał Prezes Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego – Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki, który powitał licznie zebrane grono słuchaczy i miłośników poezji Marianny Bocian. W spotkaniu uczestniczyła także rodzina poetki, z bratem Janem Bocianem na czele.

Następnie odbyły się przesłuchania konkursowe 37 uczniów z 11 szkół podstawowych i 10 gimnazjów z powiatów: radzyńskiego, bialskiego, lubartowskiegi i parczewskiego. Konkurs prowadził Dyrektor gimnazjum - Ireneusz Kaczorek, a oceniała  komisja w składzie: Andrzej Kotyła - przewodniczący oraz Antonina Haponiuk i Ewa Malarz.

Po wysłuchaniu uczestników konkursu komisja ogłosiła wyniki:
W kategorii kl. I – III:

W kategorii kl. IV – VI:

W kategorii gimnazjum:

Wyróżnieni otrzymali z rąk Prezesa CTR – Tadeusza Sławeckiego i Dyrektora Gimnazjum okazałe nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie podziękowania.

Miłym akcentem Konkursu było spotkanie z Anną Milewską – aktorką, pisarką, podróżniczką, żoną himalaisty i podróżnika Andrzeja Zawady, która przybyła do Czemiernik z sentymentalną podróżą, bowiem dzieciństwo spędziła w dworku w Bełczącu. Aktorka promowała swoją najnowszą książkę, biograficzne dzieło życia pt. „Życie z Zawadą”. 

Po wręczeniu nagród uhonorowano Annę Milewską, Marka Jeżowskiego, ks. Eugeniusza Kiełbasę medalami 500 – lecia nadania praw miasta Czemiernikom, za aktywny wkład w przygotowanie obchodów Jubileuszu i promocję Czemiernik. Nagrodzenie nie kryli zaskoczenia i wzruszenia.

Anna Milewska wcieliła się w rolę recytatorki swoich własnych wierszy, pozytywnych, energetycznych, jak ich autorka. Serialowa „Julia” ze Złotopolskich, zwiedzając izbę regionalną w Gimnazjum przypomniała sobie szkolne czasy i.....z zaskoczenia zasiadła w ławeczce przy elementarzu Falskiego, czym rozweseliła obecne grono.

IV Powiatowy Konkurs Poezji Marianny Bocian był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Radzyńskiego.

Zobacz fotoreportaż: IV Powiatowy Konkurs Poezji Marianny Bocian

Tekst i foto: Piotr Sławecki

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=197
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 10:21. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1