Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

II Wojewódzki Konkurs Zespołów Tanecznych
Wiadomość dodał: Administrator, 2009-06-16 14:00:06

Najlepszymi formacjami tanecznymi konkursu w Ulan-Majoracie zostały „Sezamki”z Międzyrzeca Podlaskiego, „Show Dance-junior” z Radzynia Podlaskiego i „Nut’s” z Drelowa. Na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie 9 czerwca rywalizowało 13 zespołów z Województwa Lubelskiego.

Foto: 
Najlepsza formacja taneczna w kategorii juniorzy-„Show Dance-junior” z Radzynia Podlaskiego.

Zespoły występowały w trzech kategoriach: dzieci, juniorzy i młodzież.
Komisja w składzie: Marcin Snuzik - Prezes Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych, Anna Tymińska - instruktor Tańca towarzyskiego w Łukowskim Ośrodku Kultury i Konrad Matysek - instruktor klasy „S” w Tańcach latynoamerykańskich. Oceniała pomysły choreograficzne rytmiczność i technikę tańca, kostiumy, dobór muzyki i choreografii do możliwości tanecznych grupy wiekowej oraz ogólny wyraz artystyczny. Kryteria te najlepiej spełniły w poszczególnych kategoriach zespoły:

Kategoria dzieci:
Sezamki”- Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podl. - I miejsce; „Majoretki”- Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie- II miejsce;

Gwiazdy taneczne” - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach - III miejsce.

Kategoria juniorzy:Show Dance-junior” – Radzyński Ośrodek Kultury I Rekreacji w Radzyniu Podl.- I miejsce; „Reflex”- Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie- II miejsce; Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Kępkach – III miejsce.

Kategoria młodzież:  „Nut’s” - Gminne Centrum Kultury w Drelowie - I miejsce; „Chillout” - Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podl. - II miejsce; „Show Dance” - Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji w Radzyniu Podl. - III miejsce.

Taniec jest bardzo szeroką i zróżnicowaną dziedziną artystyczną. W naszym konkursie także dało się zauważyć różnorodność form tanecznych od hip-hopu przez jazz po disco. Taniec nowoczesny to bardzo widowiskowa dziedzina kreacji artystycznej, jest w niej magnetyzm przyciągający także i w tym roku liczną młodzieżową publiczność oraz dorosłych. Przed ogłoszeniem wyników męska część jury zaproponowała uczestnikom i publiczności taneczną niespodziankę, która polegała na przyspieszonym kursie salsy. Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie dziękuje Wicemarszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Sławomirowi Sosnowskiemu za ufundowanie pucharów dla najlepszych zespołów. Dziękujemy Wójtowi Gminy Ulan-Majorat Panu Janowi Łaskiemu za wsparcie finansowe Konkursu, co pozwoliło na bogatszą niż rok temu oprawę plastyczną i uhonorowanie zespołów tanecznych cenniejszymi nagrodami rzeczowymi.

Magdalena Domańska, kierownik GOK

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=207
Wydrukowano dnia:  23-11-2017r. o godzinie: 21:16. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1