Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Jaka będzie formuła prawna radzyńskiego szpitala?
Wiadomość dodał: Administrator, 2009-07-29 12:23:28

Zarząd Powiatu w Radzyniu Podlaskim, od lutego tego roku, poszukuje nowej, jak najlepszej formy przekształcenia radzyńskiego szpitala powiatowego. Cały czas trwają intensywne prace analityczne i konsultacje społeczne, które mają doprowadzić do wypracowania jak najlepszego rozwiązania.

Na posiedzeniu w dniu 12.05.2009 r. Zarząd zapoznawał się z pismem środowiska lekarskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim dotyczące zmiany formy organizacyjno-prawnej szpitala. Z jego treści min. wynikało, że lekarze widzą możliwość reorganizacji SPZOZ-u i są gotowi w niej uczestniczyć.

Na posiedzeniu Zarządu Powiatu w dniu 30 czerwca 2009 roku odbyła się dyskusja na temat funkcjonowania szpitala w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Uczestniczył w niej Zbyszko Przybylski – dyrektor Szpitala Powiatowego we Wrześni Sp. z o.o. Szpital ten świadczy usługi zdrowotne w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

W dniu 17 lipca br. Zarząd Powiatu odbył spotkanie z Michałem Michalakiem - dyrektorem ds. strategii i rozwoju „Grupa Nowy Szpital” Sp. z o.o. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy Spółki i miało na celu zapoznanie Zarządu z ofertą spółki dla szpitala takiego jak nasz.

4 sierpnia 2009 r. delegacja Rady Powiatu i Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim udaje się do Sztumu, gdzie spotka się z dyrektorem i załogą tamtejszego szpitala powiatowego, który zmienił formę organizacyjno-prawną oraz władzami samorządowymi powiatu sztumskiego. 

Osoby zainteresowane przebiegiem posiedzeń Zarządu Powiatu mają możliwość wglądu do protokołów w godzinach pracy Starostwa Powiatowego tj. 7:30 - 15:30. Są one udostępnione w Biurze Rady Powiatu – Pl. I. Potockiego 1.

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=215
Wydrukowano dnia:  24-11-2017r. o godzinie: 09:59. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1