Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Dożynki Wojewódzkie - Łuków 2009
Wiadomość dodał: Administrator, 2009-09-08 13:12:45

Organizowane już po raz jedenasty Dożynki Wojewódzkie w tym roku odbyły się 6 września w Łukowie. Reprezentację Powiatu Radzyńskiego tworzyły delegacje: Gminy Czemierniki z Wójtem Kazimierzem Sobieszkiem na czele, Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej oraz Gminy Borki.

Foto: Piotr Konieczny
Stoisko promocyjne powiatu radzyńskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników dożynek.

Wojewódzkie Święto Plonów zlokalizowane było na terenach rekreacyjnych nad zalewem Zimna Woda. W programie części oficjalnej była między innymi Msza Święta Dziękczynna, obrzęd wieńcowy i przekazanie chleba oraz konkurs wieńcowy.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (w kategorii wieniec tradycyjny) wieniec Zespołu Szkół Rolniczych zdobył wyróżnienie i nagrodę finansową w wysokości 500 zł.

Dożynkom Wojewódzkim towarzyszyły liczne prezentacje rękodzieła, wystawy, koncerty i kiermasze. Stoisko promocyjne Powiatu Radzyńskiego wspólnie z zespołem Zorza przygotowała delegacja Zespołu Szkół Rolniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja wystawionych potraw (ciasto, kiełbasa, smalec) oraz owoców. Nasze stoisko odwiedził również pan Sławomir Sosnowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Opr. Małgorzata Rogulska (ZSR Wola Osowińska)

Skład delegacji Powiatu Radzyńskiego:

Starosta Radzyński Jerzy Kułak serdecznie dziękuje wszystkim reprezentantom Powiatu Radzyńskiego za poświęcony czas i trud przygotowania wieńców dożynkowych oraz stoiska promocyjnego powiatu. Uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Rolniczych gratuluje wyróżnienia w konkursie na tradycyjny wieniec dożynkowy.

Zobacz fotoreportaż: Dożynki Wojewódzkie 2009

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=228
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 04:37. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1