Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Czerwone róże wręczone
Wiadomość dodał: Administrator, 2009-11-19 10:43:11

II Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec rozstrzygnięty! 8 listopada b.r. w GOK Kąkolewnica Wschodnia odbyło się podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec „Czerwona róża dla niej”. Jury przyznało nagrody w dziedzinie prozy i poezji.

Foto: Ryszard Stefański
Wręczenie nagród laureatom Konkursu. Nagrodę Dorocie Smułkowskiej z Warszawy (I miejsce) wręczają: Czesław Pękała, Wójt Gminy Kąkolewnica Wschodnia i Tadeusz Sławecki, poseł na Sejm RP.

Na konkurs napłynęło 75 zestawów prozy oraz poezji (230 utworów) z terenu powiatu radzyńskiego i całej Polski, m.in.: Koszalina, Warszawy, Torunia, Krakowa, Łodzi, Ełku, Białegostoku, Kielc czy Poznania. Jest to dowód na zainteresowanie konkursem, jak też atrakcyjność proponowanej formuły.

W dniu 27 X 2009 r. jury Konkursu w składzie: Ryszard Kornacki (przewodniczący), Krystyna Kornacka (sekretarz) oraz Janina Karasiuk i Leszek Sokołowski (członkowie), przyznało szereg nagród w dziedzinach prozy i poezji, podkreślając wysoki poziom i różnorodność nadesłanych prac.

W pierwszej z dyscyplin wyodrębniono cztery kategorie. W pierwszej, najwyższą ocenę uzyskał Grzegorz Siedlanowski z Żakowoli; w drugiej uhonorowano Olgę Wysokińską z Radzynia Podlaskiego (I miejsce), Katarzynę Drelowiec z Rudnika (II miejsce) i Barbarę Dzidę z Kąkolewnicy (III miejsce); w trzeciej kategorii nagrodzono Aleksandrę Paszkiewicz z Radzynia Podlaskiego (I miejsce), Adrianę Kaproń z Nowej Osady k. Godziszowa (II miejsce) i Karolinę Książarczyk z Oświęcimia (III miejsce); natomiast w czwartej – oprócz trzech nagród (Katarzyna Micota z Wielunia, Olga Kowalska z Ostrowi Mazowieckiej, Iwona Michniewicz z Łodzi) i wyróżnienia (Jędrzej Kozak z Koszalina) – przyznano Natalii Bilskiej z Małej Nieszawki k. Torunia nagrodę specjalną fundowaną przez Marcina Duszka, radnego powiatu bialskiego.

W dziedzinie poezji również przyznano nagrody w czterech kategoriach. W pierwszej wyróżniono trzy osoby: Michała Mykę z Kąkolewnicy, Adriannę Gawryszuk z Żakowoli Starej i Martę Kojtych z Radzynia Podlaskiego. W kategorii drugiej wyróżniono Olgę Wysokińską z Radzynia Podlaskiego oraz Małgorzatę Makowską z Tucznej. W kolejnej, trzeciej kategorii nagrodzono Dorotę Smułkowską z Warszawy (I miejsce) i Urszulę Kulbacką z Ełku (II miejsce). Wreszcie w kategorii czwartej przyznano dwie nagrody specjalne: ufundowaną przez posła na Sejm RP Tadeusza Sławeckiego, którą zdobył Adam Wierzbicki z miejscowości Dłużek, oraz ufundowaną przez Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne – dla Piotra Macierzyńskiego z Łodzi. Ponadto nagrodzono Jerzego Fryckowskiego z Dębnicy Kaszubskiej (I miejsce), Edytę Wysocką z Miastka (II miejsce), Barbarę Medajską z Warszawy (III miejsce) oraz wyróżniono: Wandę Sadowską z Mościsk, Małgorzatę Borzeszkowską z Lęborka i Marię Łotocką z Warszawy.

Z utworami laureatów można było zapoznać się podczas uroczystego podsumowania imprezy. Uczestniczyli w nim m.in. jurorzy, poseł Tadeusz Sławecki i wójt gminy Czesław Pękała. Wystąpiły zespoły ludowe z terenu gminy Kąkolewnica Wschodnia oraz młodzież. Słodki poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu „Niezapominajki” z Turowa.

Impreza odbyła się dzięki dotacji Powiatu Radzyńskiego oraz wsparciu finansowemu Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim. Honorowym patronatem objął ją poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki.

Opr. Dominika Leszczyńska

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=263
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 12:33. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1