Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

To już szóste Powiatowe Spotkania Twórców Wsi w Kąkolewnicy
Wiadomość dodał: Administrator, 2009-12-04 14:30:56

28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się VI Powiatowe Spotkania Twórców Wsi. Swoje dokonania przedstawili twórcy z czterech gmin powiatu radzyńskiego.

Foto: Ryszard Stefański
Nagrodzeni uczestnicy VI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury, zespół „Wrzos” i Gminna Rada Kobiet w Kąkolewnicy. W ramach Spotkania miały miejsce występy zespołów ludowych połączone z prezentacją twórczości poetyckiej. Towarzyszyła im okolicznościowa wystawa prac malarskich, rzeźbiarskich i rękodzieła.

Licznie prezentowali się gospodarze - w Spotkaniu uczestniczyły trzy zespoły śpiewacze („Wrzos” z Kąkolewnicy, „Tęcza” z Polskowoli i „Niezapominajki” z Turowa) oraz 23 osoby indywidualne uprawiające m.in. haft, malarstwo, rzeźbę, zajmujące się metaloplastyką, stolarstwem artystycznym czy wyrobem ozdób ze skóry i bibuły. Nie zabrakło też twórców z gminy Czemierniki -swój akces zgłosiły zespoły „Zorza” z Bełcząca, „Echo” i „Kwartet” ze Stoczka oraz trzy panie z obu tych miejscowości. Gminę Radzyń Podlaski reprezentowały „Czerwone Korale”, a Komarówkę Podlaską -„Polne Kwiaty” z Kolembród i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i nagrody rzeczowe, które wręczył Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i Czesław Pękała, Wójt Gminy Kąkolewnica Wschodnia.

Nagrody sfinansowane zostały z dotacji  Powiatu Radzyńskiego.

Prezentacje uświetnił poczęstunek przygotowany przez zespół śpiewaczy „Wrzos” prowadzony przez Stanisławę Kośmider i Gminną Radę Kobiet pod kierownictwem Janiny Wardziak. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa andrzejkowa.

Opr. Dominika Leszczyńska

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=271
Wydrukowano dnia:  12-12-2017r. o godzinie: 07:52. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1