Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Gmina Kąkolewnica na Kiermaszu Wielkanocnym w Lublinie
Wiadomość dodał: Administrator, 2010-03-30 09:09:14

W dniach 26-28 marca na Placu Litewskim odbył się Marszałkowski Kiermasz Wielkanocny. Powiat Radzyński godnie reprezentowała Gmina Kąkolewnica Wschodnia ze stoiskiem zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury.

Foto: 
Stoisko Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy Wschodniej na Placu Litewskim w Lublinie podczas Marszałkowskiego Kiermaszu Wielkanocnego.

Nasze stoisko wyróżniało się wśród innych eksponentów. Dużym powodzeniem cieszyły się przysmaki, które trafiły niedawno na Listę Produktów Tradycyjnych.

Panie z Gminy Kąkolewnica przygotowały i na gorąco podały około 1000 sztuk pierogów z kapustą i grzybami oraz soczewicą, serwowały ponadto pyzy i racuchy z makiem.

Zainteresowanych nie brakowało przy wyrobach Spółdzielczej Mleczarni „SPOMLEK” - wyśmienitych żółtych serach. Nie zabrakło też sękacza podlaskiego z Górniczej Fabryki Narzędzi w Radzyniu Podlaskim.

Kolorytu nadawały stoisku pisanki wykonane przez twórców z terenu Gminy Kąkolewnica. Nie mniej ciekawe palmy, kartki, pisanki i stroiki świąteczne zostały przygotowane przez dzieci ze szkół podstawowych w Brzozowicy Dużej, Olszewnicy i Polskowoli. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Carpe Diem" w Radzyniu Podlaskim również oferowało własnoręcznie wykonane kartki i biżuterię.

Opr. D. Leszczyńska

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=298
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 10:20. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1