Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Ukazał się przewodnik turystyczny "Wohyń i okolice"
Wiadomość dodał: Administrator, 2010-06-30 10:39:09

Na rynku księgarskim pojawiła się nowa publikacja przybliżająca walory naszego regionu. „Wohyń i okolice. Przewodnik historyczno-turystyczny” to niewielkie wydawnictwo opracowane z myślą o turyście, który chciałby na rowerze zwiedzać i poznawać nasza małą ojczyznę. Jego autorem jest Jerzy Drzymała.

Foto: 
Jerzy Drzymała, Wohyń i okolice. Przewodnik historyczno-turystyczny, 2010, il., 32 ss

Zbliżają się wakacje. Wielu z nas z wielu powodów nie wybierze się na żadne wczasy. Tym wszystkim Jerzy Drzymała proponuje osiem tras o długości dostosowanej do wieku i możliwości: poczynając od spaceru wokół wohyńskiego parku, na 40-kilometrowych szlakach skończywszy.

Już po pobieżnej lekturze tego ilustrowanego przewodnika okazuje się, że poznawanie najbliższej okolicy może być ciekawe i inspirujące. Autor w swoich wędrówkach – a podkreślić należy, że na własnej skórze przetestował wszystkie omówione szlaki – nie ograniczył się tylko do terenu powiatu radzyńskiego.
Dlatego z jego przewodnikiem w plecaku trafimy np. do pobliskiego Okalewa, Milanowa czy Kopiny.

Książeczka jest plonem kilkuletnich poszukiwań i gromadzenia materiałów źródłowych. Można nabyć ją w radzyńskiej księgarni „Zaborek” przy ul. Ostrowieckiej.

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=317
Wydrukowano dnia:  21-11-2017r. o godzinie: 07:28. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1