Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Co zrobić z nadmiarem kilogramów?
Wiadomość dodał: Administrator, 2010-12-09 10:07:13

Na to pytanie postara się odpowiedzieć dr Piotr Kaczka, który wygłosi w dniu 11 grudnia (sobota) o godz. 12:30 w sali radzyńskiego kina „Oranżeria” wykład o zdrowym i bezpiecznym odchudzaniu.

Tematyka spotkania:

Koncepcja wykładu rozrosła się nam z dnia na dzień. Pierwotnie bowiem poprosiliśmy dr Piotra Kaczkę, który jest absolwentem Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do o przeprowadzenie wykładu tylko do uczestniczek II edycji akcji Bezpieczna Kobieta w Radzyniu Podlaskim 2010, ale po zastanowieniu zmieniliśmy koncepcję. Piotr Kaczka – po wyjeździe na studia do Warszawy zrobił doktorat w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - specjalność: Biofizyka, aktualnie podjął studia podyplomowe na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: Specjalność: Dietetyka w chorobach wewnętrznych i Metabolicznych. Tak się złożyło, że po rozmowach o wykładzie dla Bezpiecznych Kobiet, w swojej firmie w której pracuje, Olimp Laboratories został głównym sponsorem akcji, a wartość wykładu o aspektach, która dotyczą nas wszystkich zainspirował nas do zmiany koncepcji na formułę otwartą dla wszystkich mieszkańców Radzynia i okolic. Dzięki temu możecie państwo skorzystać bezpłatnie z wiedzy specjalisty i dowiedzieć się jak w zgodzie z organizmem zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez uszczerbku na zdrowiu.

Wykład, na który zapraszamy to miejsce, gdzie bezpłatnie dowiemy się najważniejszych rzeczy o zdrowym odchudzaniu. Jest to też świetna propozycja dla osób uprawiających sport – dla zawodników radzyńskich klubów sportowcy, trenerów, rodziców trenujących dzieci. Dla Pań chodzący na aerobik i fitness, a także dla wszystkich amatorsko uprawiających sport – dla których jest on ważną częścią zdrowego trybu życia. Tak, więc wiedza na temat zdrowej redukcji wagi ciała dla zawodników, którzy trenują dyscypliny, w których muszą mieścić się w kategoriach wagowych lub „lekkość" ma duże znaczenie dla wyniku sportowego znajdą tu mnóstwo porad praktycznych, by trzymać wagę bez uszczerbku dla zdrowia. Ma to szczególnie duże znaczenie dla dzieci i młodzieży trenującej, która jest przecież w wieku rozwojowym, wiec utrzymywanie wagi bez odpowiedniej wiedzy może się skończyć uszczerbkiem na zdrowiu lub otyłością w dorosłym życiu.

Wykład - prelekcja będzie szansą poznania prawd i mitów na ten temat dla każdego, kto chce się tym tematem zainteresować, chce zrzucić zbędne kilogramy, ma dziecko z nadwagą, od lat walczy z otyłością lub po prostu domyśla się, jakie będą efekty siedzenia przy świątecznym stole, a nie chce odchudzać się z uszczerbkiem na zdrowiu.

Na świecie liczba osób otyłych rośnie w galopującym tempie. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w 2005 r. nadwagę miało 1,6 mld osób, a otyłość 400 mln. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów WHO, w 2015 r. liczby te wzrosną odpowiednio do 2,3 mld i 700 mln – czyli prawie dwukrotnie.

 

Otyłość jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego, gdyż znacznie zwiększa ryzyko wielu schorzeń, np. chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, zaburzeń lipidowych (np. wysokiego poziomu cholesterolu), astmy, bezdechu sennego czy zwyrodnienia stawów.

Postęp cywilizacyjny przynoszący wzrost ilości samochodów, komputerów w naszym domu, powoduje, że coraz mniej czasu spędzamy w naturalnym ruch idąc do pracy, szkoły, po zakupy ... powoduje też zatrważający wzrost dzieci z nadwagą wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Na przestrzeni 10 lat ilość dzieci z nadwagą i otyłych wzrosła 3-4 kronie. Są klasy gdzie problem ten dotyka już w tym wieku prawie połowę klasy!!! Tylko i wyłącznie wiedza na temat zdrowej diety i zdrowych sposobów na redukcję wagi ciała może pomóc tym dzieciom przeżyć dorosłość z mniejszą ilością schorzeń i chorób.

Janusz Wlizło

 

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=350
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 10:19. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1