Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Przebadaliśmy 5000 pacjentów
Wiadomość dodał: Administrator, 2010-12-13 13:18:04

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że w dniu 9 grudnia br. został przyjęty ostatni pacjent z zaplanowanych 5000 w ramach realizacji projektu PL 0484 „Profilaktyka i wykrywanie gruźlicy i chorób płuc”.

Każdego z pięciu tysięcy pacjentów zbadał lekarz pulmunolog i każdemu wykonano i opisano zdjęcie RTG płuc. Wielu pacjentów przeszło również badania spirometryczne i pulsoksymetryczne.

Powiat Radzyński czyni starania, aby zakontraktować dodatkowe ilości pacjentów do przebadania w ramach realizowanego projektu profilaktycznego. Szacujemy, że wznowienie badań będzie możliwe w drugiej połowie stycznia 2011 r. O dokładnym terminie rozpoczęcia badań oraz ilości pacjentów możliwych do przebadania poinformujemy Państwa niezwłocznie po uzyskaniu informacji z instytucji pośredniczącej.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w programie „Profilaktyka i wykrywanie gruźlicy i chorób płuc” jako pacjenci i realizatorzy składamy podziękowania i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

O projekcie tym pisaliśmy również w artykułach:

 


logo MFEOG

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=352
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 08:25. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1