Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

"OTWORZYĆ ŚWIAT" - TYDZIEŃ Z AUTYZMEM
Wiadomość dodał: Administrator, 2013-04-01 21:11:32

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego im Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim zaprasza mieszkańców powiatu radzyńskiego do udziału w akcji - pod patronatem Starosty Radzyńskiego - mającej na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu. Termin: 02 kwietnia – 05 kwietnia 2013 r.

Foto: 
Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Wiedzę na Temat Autyzmu rozpoczynamy także 2 kwietnia 2013 r. (wtorek) w Radzyniu Podlaskim. Rozpocznie ją o godz. 16:30 akcja "Zaświeć się na niebiesko" - zbiórka na terenie pałacu (podświetlenie pałacu - wejścia od strony kościoła) i szkoły na niebiesko, przejazd rowerami ścieżką rowerową połączona z wypuszczeniem niebieskich balonów, akcja informacyjna skierowana do mieszkańców Radzynia Podlaskiego, projekcja filmu w sali konferencyjnej Pałacu Potockich).

Szczegółowy program Tygodnia z Autyzmem znajduje się na stronie ośrodka www.sosw.powiatradzynski.pl
Tutaj można także przeczytać o autyźmie, który

nie jest upośledzeniem ani psychozą, nie jest też zaburzeniem przywiązania, ani skutkiem złych relacji z najbliższymi. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe i je przetwarzają."

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=482
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 06:32. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1