Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Warsztaty reportażu
Wiadomość dodał: Administrator, 2014-05-09 12:41:20

Warsztaty Reportażu - II etap konkursu na reportaż „Radzyńska Kraina Serdeczności: miejsca, ludzie, wydarzenia” odbędą się 14 maja 2014 r. Organizowane są przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim dla 20 uczniów z 7 gimnazjów z terenu Powiatu Radzyńskiego zakwalifikowanych do konkursu oraz ich nauczycieli - opiekunów merytorycznych.

Foto: 
Logotyp Radzyńskiej Krainy Serdeczności - turystycznej marki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski.

Warsztaty mają za zadanie przygotować młodzież do samodzielnego napisania tekstu zgodnie ze sztuką reportażu. Pokazać go jako gatunek, przybliżyć sylwetki najwybitniejszych jego twórców i zrozumieć specyfikę pracy reportera.

TERMIN: 14 maja 2014 r. (środa) w godzinach 9:00 – 15:00
MIEJSCE: I LO w Radzyniu Podlaskim przy ul. Partyzantów 8 (mała sala gimnastyczna)

PROGRAM:

PROWADZĄCY:

Sergiusz Pinkwart – pisarz i dziennikarz. Pierwsze opowiadania opublikował jako 13-latek w zbiorze „Bajki tatrzańskie”. Od tego czasu napisał kilka powieści dla dorosłych, bajek dla dzieci i opowiadań. Przez kilkanaście lat pracował jako szef działu zagranicznego w popularnych magazynach: Gala, Viva! i PANI.
Przeprowadził ponad 400 wywiadów ze światowymi gwiazdami filmu i polityki m.in.: Hillary Clinton, Madelaine Allbright, Woodym Allenem, Harissonem Fordem, Angeliną Jolie i Bradem Pittem.

Magdalena Micuła – dziennikarka. Pierwszy reportaż opublikowała w wieku 16 lat w magazynie młodzieżowym „Cogito”. Od tamtej pory pracowała dla największych wydawnictw w Polsce na stanowisku redaktor i redaktor naczelnej. Kierowała redakcjami pism popularnych i lifestyle’owych. Jest także współautorką przewodnika turystycznego przetłumaczonego na kilkanaście języków.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim pod adresem e-mail: spoleczny@pra.pl oraz numerem telefonu 83 352 77 80.

Regulamin Konkursu (plik pdf)

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=543
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 04:47. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1