Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - etap powiatowy
Wiadomość dodał: Administrator, 2014-10-14 09:26:02

10 października br. o godzinie 10:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbył się etap powiatowy II Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Uczestniczyło w nim dziewięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radzyńskiego - z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Radzyniu Podlaskim oraz z Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej.

Etap powiatowy poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, które odbyły się 29 września br.  w wyżej wymienionych szkołach. W eliminacjach szkolnych w I LO wzięło udział 5 osób, w ZSP 29 osób, natomiast w ZSR 55 osób.

Do etapu regionalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Marcin Kowalczyk I LO, Joanna Wierzbicka ZSP, Dawid Korulczyk I LO.
Laureaci eliminacji powiatowych otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.

Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

W tym roku etapy szkolne i  powiatowe odbyły się w pięciu powiatach: radzyńskim, bialskim parczewskim, lubartowskim  i włodawskim. Na finalistów etapu powiatowego czeka jeszcze etap regionalny, organizowany przez Powiat Parczewski, 24 października 2014 r.
Jerzy Popek

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=569
Wydrukowano dnia:  25-11-2017r. o godzinie: 06:31. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1