Wydruk pochodzi z serwisu: Oficjalny serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim - www.powiatradzynski.pl

Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w szachach
Wiadomość dodał: Administrator, 2015-04-02 11:06:08

W niedzielę 22.III.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w szachach w ramach XVI turnieju z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny.

Foto: Ryszard Stefański
Powiat Radzyński wspiera dobre inicjatywy. Na zdjęciu zwycięzcy XVI turnieju z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny (kategoria open).

W zawodach starowało 94 zawodników - Radzyń Podlaski, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Myślenice, Węgrów, Lubliniec, Warszawa, Lubartów, Siedlce, Terespol, Biała Podlaska, Ożarów, Fajsławice i Kijów na Ukrainie.
Liczną reprezentację wystawiła gmina Kąkolewnica, reprezentowało ją 25 zawodniczek i zawodników.

Po rozegraniu 9 rund wyłoniono najlepszych zawodników turnieju.

Mistrzem Powiatu Radzyńskiego został Łukasz Dymek z Radzynia Podlaskiego (7,0  pkt.) a Mistrzynią Powiatu Radzyńskiego - Justyna Majczyna z Kąkolewnicy (4,0 pkt.).
Tutuł Mistrza Gminy Kąkolewnica zdobył Marek Woch z Kąkolewnicy (4,5 pkt.).

Zwycięzcy XVI turnieju z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny (kategoria open):

W kategorii open  najlepszą zawodniczką została Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego  (5,0 pkt.)

Najlepsi zawodnicy turnieju w kategoriach: open, najlepsza kobieta, mistrz powiatu, mistrzyni powiatu, mistrz gminy, najlepsi zawodnicy z gminy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów,  zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategoriach juniorskich do 10, 14, i 18 lat z podziałem na chłopcy i dziewczęta  -  otrzymali puchary, oraz medale i dyplomy..  Nagrody finansowe otrzymali najlepsi zawodnicy w kategorii open.
Zakup pucharów zrealizowano przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.
Dla wszystkich przybyłych przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, gorący bigos i domowe ciasteczka. Specjalne podziękowania należą się sponsorom produktów żywnościowych na ognisko państwu Beacie i Robertowi Lecykom- właścicielom sklepu spożywczego w Kąkolewnicy. Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Kąkolewnica, Lubelski Związek Szachowy i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.

Wydruk strony: www.powiatradzynski.pl/informacje.php?id=602
Wydrukowano dnia:  23-11-2017r. o godzinie: 23:10. 
©Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim (2007) 21-300 Radzyń Podlaski, Pl. I. Potockiego 1